Dębickie Korzenie - Koncert Galowy

Data publikacji: 21.11.2023 r.

Chór i Orkiestra Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie wystąpi podczas Koncertu Galowego wieńczącego Międzynarodowy Festiwal Dębickie Korzenie Krzysztof Penderecki in Memoriam. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 10 grudnia br. w Domu Kultury Mors.

Koncert Galowy, w którym wystąpi chór i orkiestra Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, pod batutą Alexandra Humali, zakończy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Dębickie Korzenie Krzysztof Penderecki in Memoriam. Wydarzenie będzie również zwieńczeniem obchodów Roku Krzysztofa Pendereckiego w 90. rocznicę urodzin Maestro Pendereckiego. W koncercie wystąpią światowej sławy soliści: Iwona Hossa, Anna Lubańska, Rafał Bartmiński i Wojciech Gierlach.

Artyści zaprezentują wyjątkowe utwory. Będzie to Te Deum, poświęcony papieżowi św. Janowi Pawłowi II, którego 45 rocznica wyboru, minęła w październiku bieżącego roku, a także Missa brevis, napisane na zamówienie Bach-Archiv Leipzig z okazji 800-lecia chóru św. Tomasza. Krzysztof Penderecki wyznał kiedyś, że Agnus Dei z tej mszy, to chyba najpiękniejsza kompozycja jaką kiedykolwiek napisał.

Bilety na Koncert Galowy w cenach 25, 20 i 15 zł będzie można zakupić od 21 listopada w kasie Domu Kultury Mors oraz przez stronę internetową bilety.mokdebica.pl.

Z kolei w najbliższą środę (22 listopada) o godz. 18:00 w DK Mors, w ramach festiwalu poświęconemu Mistrzowi Pendereckiemu, wystąpi Orkiestra Koncertowa Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Bezpłatne bilety wstępu na to wydarzenie są jeszcze dostępne w kasie Domu Kultury Mors.

Dzień później, w czwartek (23 listopada o godz. 18:00), w dniu 90. urodzin prof. Krzysztofa Pendereckiego, zagra Ukraińska Orkiestra Symfoniczna „NADIIA” (NUSO) z Charkowa pod batutą Jurka Dybała, cenionego dyrygenta, muzyka słynnej orkiestry Filharmoników Wiedeńskich i dyrektora Międzynarodowego Festiwalu Krzysztofa Pendereckiego w Zabrzu.

Na scenie wystąpią również światowej sławy soliści: główny skrzypek Filharmonii Wiedeńskiej Maxim Brilinski, francuski klarnecista Michel Lethiec oraz ukraińscy artyści: flecistka Anastasia Kosuk oraz trębacz Ostap Popovych.

Są jeszcze dostępne bilety wstępu w cenie 15 zł, 10 zł, 5 zł, które można zakupić w kasie MOK w Domu Kultury „Mors” oraz na bilety.mokdebica.pl.

penderecki galowy

źródło: debica.pl