Lwowska Orkiestra Kameralna

Data publikacji: 10.01.2024 r.

5 lutego Dom Kultury "Mors" stanie się sceną dla niezwykłego wydarzenia muzycznego, będącego częścią Międzynarodowego Forum Pianistycznego "Bieszczady bez granic". Tego wieczoru, miłośnicy muzyki klasycznej będą mieli okazję doświadczyć wirtuozerii młodych, utalentowanych pianistów, którzy wystąpią z towarzyszeniem znanej i lubianej Lwowskiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Igora Pylatyuka.

Program koncertu obfituje w dzieła klasyczne, z koncertami fortepianowymi Ludwiga van Beethovena i Fryderyka Chopina na czele. Wśród wykonawców znajdziemy Aleksandrę Dzieżę, Mykhailo Lukaniuka, Nataliyę Mandrotsyn, Marię Fedinę oraz Nazarija Stasyshyna, a także Bartosza Wątrobę i Rościsława Fedinę. Dodatkowo, Joanna Galik zaprezentuje dodatkową część utworów Chopina.

Koncert będzie również wyjątkową okazją do zobaczenia Artura Mykitki, który pełnić będzie rolę kierownika i koncertmistrza. Początek wydarzenia zaplanowano na godzinę 19:00.

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” to projekt edukacyjno-społeczny o znaczącym wpływie w Euroregionie Karpat. Każdego roku w Sanoku, przekształcającym się w Zimową Stolicę Pianistyki, gromadzi się do 500 uczestników z różnych krajów Europy, celebrując miłość do muzyki. Zapraszamy do wspólnego przeżywania tych niezapomnianych chwil.

5.02.2024 | 19:00

Bilety: 35 / 30 zł dostępne w kasie DK Mors oraz na bilety.mokdebica.plkupbilecik.pl

lwowska orkiestra kameralna