Koncert karnawałowy inaugurujący Rok Braci Lipieniów

Data publikacji: 01.02.2024 r.

10 lutego br. na deskach DK Mors wystąpi Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Huculija z Iwano-Frankowska. Karnawałowy koncert zainauguruje Rok Braci Kazimierza i Józefa Lipieniów w Dębicy. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 16:00.

Rada Miejska w Dębicy podjęła uchwałę, ogłaszając rok 2024 Rokiem Braci Kazimierza i Józefa Lipieniów, dwóch wybitnych sportowców, którzy zdobyli trzy medale olimpijskie w zapasach (złoty, srebrny oraz brązowy), trzykrotnie sięgnęli po tytuły mistrzów świata a sześciokrotnie zostali wicemistrzami globu, oraz trzykrotnie zdobyli tytuły mistrzów Europy. Urodzeni 6 lutego 1949 roku w Jaczkowie koło Wałbrzycha, bracia byli wychowankami klubu Karkonosze Jelenia Góra, skąd następnie trafili do Wisłoki Dębica. To właśnie w barwach dębickiego klubu odnosili największe triumfy sportowe.

Rok 2024 będzie sposobnością do uhonorowania osiągnięć braci Lipieniów, ale także doskonałą okazją do wspólnego świętowania i celebrowania sportowego dziedzictwa, które zapisali w historii miasta i kraju.

Uroczysta inauguracja obchodów tego wyjątkowego roku odbędzie się w sobotę 10 lutego o godz. 16:00 w DK Mors, a wydarzenie to zostanie uświetnione karnawałowym koncertem Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Huculija z Iwano-Frankowska. Dobrze znany już dębickiej publiczności zespół promuje huculską sztukę ludową, tworzy nowe pieśni, tańce oraz teatralne widowiska wokalno-choreograficzne z życia Huculszczyzny. W repertuarze zespołu znajdują się dzieła klasyków ukraińskich i zagranicznych.

Bilety wstępu w cenie 20 zł / 25 zł dostępne są w kasie MOK w DK Mors oraz online: bilety.mokdebica.pl

źródłó: debica.pl

huculija