Jubileusz Igloopolan

Data publikacji: 09.10.2023 r.

Zespół Pieśni i Tańca "Igloopolanie" wystąpił dwukrotnie na scenie Domu Kultury "Mors" w jubileuszowym koncercie podsumowującym 45 lat działaności.

Zaprezentowały się wszystkie grupy "Małych Igloopolan", grupa reprezentacyjna "Igloopolan" wraz z absolwentami oraz kapela. Gościnnie wystąpili Patrycja Patoła, Paweł Paluch oraz Jacek Podgórski. Scenariusz i reżyseria koncertu - Romuald Kalinowski.

Jubileusz był okazją do wręczenia nagród i podziękowań dla zasłużonych członków zespołu: Grzegorza Tomaszewskiego, Ryszarda Barszcza, Marcina Bujaka, Roberta Piękosia, Kamila Piękosia, Mariusza Baryłeckiego, Agnieszki Dzik-Bargieł, Dawida Nawrota, Joanny Bielatowicz, Zuzanny Papugi oraz Wojciecha Mechli.

Podczas koncertu wręczono także Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" nadany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który na ręce Kingi Jurek i Romualda Kalinowskiego przekazali posłowie na sejm RP Fryderyk Kapinos i Jan Warzecha oraz senator RP Zdzisława Pupa.

Jubileusz 45-lecia Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie wsparli: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie, Powiat Dębicki, Miasto Dębica, Stowarzyszenie Uwierz w Siebie, Drukarnia Zet, Fundacja Magnezyty przy Zakładach Magnezytowych Ropczyce, Igloocar, Gas Trading, Darco, Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, Administracja Domów Mieszkalnych, Mega, Państwo Puzio, Fabryka Reklamy, Five Fit, Lerg S.A., Tabor, Agregaty Pex-Pool, firma transportowa Rafał Kramarz, MP Trans, Sernik w Koronce, Kwiaciarnia Jaśmin, sklep Na Zdrowie.

fot. Łukasz Pas