Chory z urojenia

Data publikacji: 29.08.2023 r.

30 września zapraszamy na spektakl "Chory z urojenia", który na scenie Domu Kultury "Mors" wystawi Teatr im. Wandy Siemaszkowej z Rzeszowa.

"Chory z urojenia" to doskonała komedia mistrza gatunku – Moliera. Znajdziemy w niej wszystko, do czego przyzwyczaił nas klasyk – pełnokrwiste, barwne postacie, arcyśmieszne sytuacje i zwroty akcji. Dodajmy do tego nieco sytuacyjnego humoru i niezwykle szybkie tempo, a wyjdzie nam mieszanka wręcz wybuchowa.

Molier był doskonałym obserwatorem, skrzętnie przenoszącym na karty swoich utworów różne typy charakterów ludzi. Jego teksty są z jednej strony niezwykle żartobliwe, z drugiej zaś zawsze niosą jakieś ważne przesłanie. Tak jest i tym razem, dzięki reżyserowi Waldemarowi Śmigasiewiczowi możemy się pośmiać, ale i zobaczyć w krzywym zwierciadle nasze fanaberie. I w końcu – zastanowić się nad tym, czym są urojenia dzisiaj.

Obsada:
Dagny Cipora
Justyna Król
Barbara Napieraj
Małgorzata Pruchnik-Chołka
Michał Chołka
Marek Kępiński
Adam Mężyk
Mateusz Mikoś
Piotr Napieraj
Robert Żurek

Autor: Molier