W ubiegły piątek na scenie Domu Kultury „Mors” z okazji Narodowego Święta Niepodległości miał miejsce koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza w towarzystwie Warsaw String Quartet. Wydarzenie to przyciągnęło tłumy, jak się później okazało, zachwyconych widzów, którzy swoje zadowolenie z koncertu zwieńczyli brawami na stojąco.

Koncert ten poprzedziła uroczystość wręczenia medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”  Pawłowi Adamkowi, m.in. twórcy dębickich oper, za całokształt pracy na rzecz kultury, którą w imieniu ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego wręczał marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl. Wyróżnienie „Zasłużony dla Miasta Dębica” z rąk burmistrza Mariusza Szewczyka powędrowało natomiast do Sybiraków, które w ich imieniu odebrała Maria Aktyl.

fot. Bartosz Piechota