Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Zapraszamy na koncert towarzyszący obchodom Narodowego Święta Niepodległości. 12 listopada na scenie Domu Kultury „Mors” wystąpią Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Akompaniować im będzie kwartet smyczkowy Warsaw String Quartet.

Alicja Majewska
Piosenkarka. Urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową - w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady. Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Włodzimierz Korcz
Pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu Zbigniewa Szymonowicza. W czasie studiów współpracował z Redakcją Muzyczną Rozgłośni Polskiego Radia w Łodzi i Orkiestrą Rozrywkową pod kierownictwem Henryka Debicha. Jako kompozytor zadebiutował w 1965 r. muzyką do wierszy znanych poetów. W latach 1974–1977 był kierownikiem muzycznym Teatru na Targówku. Komponował i aranżował dla kabaretu Pod Egidą, radiowego Ilustrowanego Tygodnika Rozrywkowego i dziecięcego zespołu Gawęda. Współpracuje z radiem, telewizją i estradą jako kompozytor, aranżer, pianista i prezenter.

12 listopada 2021
18:00
Dom Kultury Mors

Bezpłatne wejściówki do odebrania w placówce.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech