Zapraszamy na koncert towarzyszący obchodom Narodowego Święta Niepodległości. 12 listopada na scenie Domu Kultury „Mors” wystąpią Alicja Majewska i Włodzimierz Korcz. Akompaniować im będzie kwartet smyczkowy Warsaw String Quartet.

Alicja Majewska
Piosenkarka. Urodzona 30 maja 1948 roku we Wrocławiu. Absolwentka Wydziału Psychologii i Pedagogiki UW. Od 1971 roku śpiewała w zespole Partita. W 1974 roku rozpoczęła karierę solową - w tym właśnie roku zaprezentowała się szerszej publiczności w programie telewizyjnym złożonym z piosenek Hanki Ordonówny „Miłość ci wszystko wybaczy” i dzięki temu występowi została zauważona przez środowisko, a także przez Mariusza Waltera, który zaproponował jej przygotowanie programu w stylistyce retro dla Studia 2. Do 1977 roku była związana z Teatrem na Targówku w Warszawie. Na lekcje śpiewu uczęszczała do prof. Olgi Łady. Koncertowała w wielu krajach Europy, Azji, a także w ośrodkach polonijnych USA, Kanady i Australii.

Włodzimierz Korcz
Pianista, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Łodzi w klasie fortepianu Zbigniewa Szymonowicza. W czasie studiów współpracował z Redakcją Muzyczną Rozgłośni Polskiego Radia w Łodzi i Orkiestrą Rozrywkową pod kierownictwem Henryka Debicha. Jako kompozytor zadebiutował w 1965 r. muzyką do wierszy znanych poetów. W latach 1974–1977 był kierownikiem muzycznym Teatru na Targówku. Komponował i aranżował dla kabaretu Pod Egidą, radiowego Ilustrowanego Tygodnika Rozrywkowego i dziecięcego zespołu Gawęda. Współpracuje z radiem, telewizją i estradą jako kompozytor, aranżer, pianista i prezenter.

12 listopada 2021

Bezpłatne wejściówki do odebrania w placówce.