Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury przy ulicy Sportowej odbyły się II Konfrontacje Muzyczne im. Zbyszka Warchoła. W tym roku na scenie DK „Mors” królował hip-hop i bardzo młodzi ludzie. Choć hip-hop nie był gatunkiem muzycznym, który był preferowany przez Zbyszka Warchoła, to był on wychowawcą muzycznych pokoleń dębiczan i na pewno cieszyłby się z takiego zainteresowania muzyką.

Konfrontacje, jak w roku ubiegłym, poprzedziły warsztaty prowadzone przez zaproszonych gości. Ich cykl został podzielony na trzy części.
W pierwszej były ćwiczenia dykcyjne. Raperzy poznali podstawy pracy nad głosem, jego modulacją a także poznali ćwiczenia na usprawnienie pracy przepony. Większość czasu zajęło ćwiczenie poprawności wymowy.
Kolejną częścią były warsztaty prowadzone przez krakowski duet Gębofonizm Beatbox Soundsystem. Uczestnicy tego spotkania poznali historię beatboxu, fachowy sprzęt, a także podstawowe efekty dźwiękowe. Robocze spotkanie z Gębofonizmem zakończyło nagranie wspólnego kawałka.
Warsztaty z rapu prowadzili Sklero Repo i Homex. To spotkanie miało formę rozmowy o historii rapu, beatmarketingu, produkcji. Młodzi artyści zostali wprowadzeni w tajniki muzycznego świata hip-hopu.
Wydaje się, że bardzo ważnym elementem warsztatów była rozmowa, kontakt z prowadzącymi, rozwiewanie wątpliwości młodych adeptów i przede wszystkim nauka teorii i praktyki hip-hopu.
Uczestników II Muzycznych Konfrontacji im. Zbigniewa Warchoła wysłuchało fachowe jury w składzie Jakub i Dzida, czyli Gębofonizm Beatbox Soundsystem, Sklero Repo i Homex. Główną nagrodę, którą jest nagranie w studiu MOK, otrzymał Bori. Jury doceniło nie tylko jego umiejętności rapowania, ale także pozytywną energię i świetny kontakt z publicznością.
Wyróżnienia ex aequo otrzymali Bankai i Ader.
Przerwę na obrady jury wypełniła grupa taneczna Simply Swagg, której instruktorką jest Natalia Barańska. Młode tancerki wzbudziły duże i pozytywne zainteresowanie publiczności nie pozwalając im ani przez chwilę się nudzić.
II Konfrontacje Muzyczne im. Zbigniewa Warchoła zakończyły popisy zaproszonych gości. Sklero Repo wystąpił w duecie z Homexem. Na koniec wystąpił zespół Gębofonizm, który zaskoczył wszystkich swoim beatboxowym warsztatem i ilością dźwięków, które wypływały - jak sami mówią - prosto ze swoich gęb.


fot. Andrzej Janiec, Dawid Pikor

galeria zdjęć

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech