Jeden z największych i najstarszych polskich zespołów folklorystycznych, świętujący w ubiegłym roku 65-lecie działalności, w styczniu odwiedzi nasze miasto. Zespół pod dyrekcją Zbigniewa Cierniaka wystąpi w koncercie galowym „A to Polska właśnie”, opartym na polskiej muzyce, pieśniach oraz tańcach ludowych. Na scenie Domu Kultury „Mors” zobaczymy pełny skład Zespołu, niemal 120 artystów - solistów, balet oraz chór.

Przeważającą część programu stanowią kompozycje lub opracowania muzyczne Stanisława Hadyny oraz układy choreograficzne Elwiry Kamińskiej. W programie znajdują się popularne piosenki Stanisława Hadyny takie jak: „Karolinka”, „Szła dzieweczka”, „Hej te nasze góry”, „Helokanie”, „Ondraszek” i „Starzyk” oraz opracowania muzyczne do takich tańców jak: „Trojak”, „Taniec chustkowy”, „Kujawiak z oberkiem” „Krakowiak”, „Polonez z Mazurem” i „Tańce górali podhalańskich”. Autorem twórczych opracowań wymienionych tańców, które wciąż zaskakują kunsztem choreograficznym, jest Elwira Kamińska.

ZPiT „Śląsk” jest zespołem artystycznym o ogromnych możliwościach wykonawczych, występującym nie tylko na wielkich światowych scenach, lecz także w miejscowościach na co dzień pozbawionych dostępu do wartościowych propozycji kulturalnych. Zespół odwiedził 44 kraje na pięciu kontynentach, dał ponad 7 tysięcy koncertów dla około 25 milionów widzów. Jego ponad stuosobowy skład artystyczny obejmuje chór, balet i orkiestrę. Obecnie w repertuarze Zespołu znajduje się kilkanaście różnorodnych form artystycznych - od wielkich widowisk przynoszących barwną i dynamiczną panoramę folkloru wszystkich regionów kraju, poprzez wielce efektowne koncerty edukacyjne, aż po prezentacje muzyki klasycznej i sakralnej. Klasa wykonawcza „Śląska” zyskuje uznanie innych narodów, jest także wspaniałym spoiwem kraju z Polonią rozsianą po wszystkich zakątkach świata. Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny to jedna z najlepiej rozpoznawanych polskich marek artystycznych.

20 stycznia 2020 | 18:00
Dom Kultury „Mors”

Bilety: 100 zł, 80 zł – ulg. / II połowa sali – do nabycia w DK „Mors” oraz na: www.kupbilecik.pl.