Tango polskiego międzywojnia

Data publikacji: 21.02.2024 r.

Jan Michalak zaprasza na nowy cykl imprez artystycznych - DębicaArt – Wizje i Inspiracje, który zainauguruje koncert „Tango polskiego międzywojnia”.

W programie koncertu znalazły się najpiękniejsze tanga polskiego okresu międzywojnia w wersji wokalnej, ale także instrumentalnej. To dzieła takich kompozytorów, jak: Wars, Petersburski, Gold, Hemar, Białostocki, Karasiński. Teksty do tang pisali: Włast, Schlechter, Lipski, Tuwim, Starski. Wszystkie kompozycje usłyszymy w nowych, współczesnych aranżacjach, w wykonaniu muzyków uznanych na scenach w Polsce i za granicą.

Warto więc jeszcze raz wrócić do takich piosenek, jak: „Tylko z Tobą”, „Już nie mogę dłużej kryć”, „Graj skrzypku graj”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Nie kochać a taką noc”, „Tango Milonga”, „Całuję Twoją dłoń Madame”, „Szkoda Twoich łez”, „To ostatnia niedziela”, „Już nigdy”, „Tango Notturno”, „Pamiętam Twoje oczy”, „Każdemu wolno kochać” i inne.

W koncercie wykorzystano krótkie cytaty literackie Sławomira Mrożka.

Wykonawcy:
Zespół muzyczny w składzie:
Michał Ostalski – fortepian
Łukasz Jaworski – akordeon
Tomasz Mirowski – skrzypce

Jan Michalak – bas, baryton
Natalia Milewska – taniec

Scenariusz i reżyseria – Jan Michalak

5 kwietnia 2024

Ceny biletów: 35 zł – I połowa sali, 30 zł – II połowa sali
zbiorowe (od 10 osób): 30 zł – I połowa sali, 25 zł – II połowa sali

Bilety do nabycia w kasie MOK w Dębicy, ul. Sportowa 28 oraz na bilety.mokdebica.pl.

Patronat honorowy: Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek, Burmistrz Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk
Organizator: Agencja Aplauz
Współorganizator: Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy