Moore Plays Moore

Data publikacji: 22.03.2024 r.

20 kwietnia zapraszamy do Domu Kultury "Mors" na koncert grupy Moore Plays Moore ze specjalnym udziałem syna słynnego gitarzysty – Jacka Moore'a.

Projekt stworzony został, aby kultywować utwory i twórczość legendarnego Gary Moore’a. Zespół działa od 2019 roku. Pięć tras koncertowych (2019, 2020, 2021, 2022 i 2023 - Polska, Czechy, Litwa, Niemcy, Holandia, Słowacja, Norwegia, Austria, Belgia, Szwajcaria, Francja i Luksemburg) okazały się sporym sukcesem i spowodowały duże zainteresowanie ponownymi koncertami projektu. Od 2022 formacja występuje pod nową nazwą Moore Plays Moore.

Zespół tworzą:

Łukasz Gorczyca - basista, kompozytor, znany jest ze współpracy z najwybitniejszymi i najbardziej charyzmatycznymi muzykami polskimi i zagranicznymi. Koncertował i nagrywał w większości krajów Europy, USA i Azji z takimi artystami, jak Wheatbread Johnson, Griff Hamlin, Patsy Gamble, Barry Richman, Alvon Johnson, Keith Thompson, Rob Tognoni, Risto Toppola, Terry Man, Chuck Frazier, Kellie Rucker, Billy Hamilton, Chaz de Paolo, Alex Rossi, Grainne Duffy, Ian Sands Blues Band, Krissy Matthews, Dave Ellis Blues Band, Andy Egert, Janet Robin, Wojciech Korda, Leon Hendrix, Noel Coutts i innymi.

Jack Moore - brytyjski muzyk, gitarzysta i kompozytor. Syn Gary’ego Moore’a, z którym występował na światowych scenach przez wiele lat. Grał też m.in. w Royal Albert Hall, uświetniając koncert Joe Bonamassy i Deep Purple. Do wspólnych koncertów zaprosił go również zespół Thin Lizzy.

Tomek Dominik - jeden z najbardziej wziętych perkusistów sesyjnych, współpracujący z Chazem de Paolo, Leonem Hendrixem, Renatą Przemyk, Homo Twistem, Pudelsami i Tiltem. Bardzo często można oglądać go w składzie Łukasza Gorczycy.

Bogdan Topolski – pochodzący z Suwałk gitarzysta i kompozytor.

Szymon Pejski - pochodzący z Łodzi wokalista i multiinstrumentalista, autor piosenek i tekstów. Solidne muzyczne wykształcenie zdobył w londyńskiej Vocaltec Actontown. Wiele osób pamięta go zapewne z programu Mam Talent i występach w zespołach SteamLove i Chłopcy z Placu Broni.

20.04.2024 | 19:00

Bilety w cenie 60 zł / 50 zł ulg. dostępne w DK Mors oraz na bilety.mokdebica.pl oraz kupbilecik.pl

mpm