W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury odbyła się uroczystość wręczenia nagród w VII konkursie plastycznym Bombka Bożonarodzeniowa pt. „Szopka Betlejemska 2016”. Konkurs jest organizowany przez Niepubliczne Przedszkole Weldon Kids w Dębicy, przy współpracy Producenta farb – LaboFarb Sp. z o.o. Dębica oraz Miejskiego Ośrodka Kultury.

Organizatorzy szczególnie podkreślają cele przyświecające konkursowi:
- kultywowanie i podtrzymywanie tradycji bożonarodzeniowych,
- rozbudzanie zainteresowań i wrażliwości plastycznych wśród dzieci,
- rozwijanie zdolności manualnych dzieci,
- ukształtowanie aktywnej i twórczej postawy dzieci wobec sztuki oraz tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Bożego Narodzenia.
- wykonanie oryginalnej, przestrzennej bombki o tematyce szopki krakowskiej, ludowej, tradycyjnej lub nowoczesnej.

W konkursie wzięło udział 81 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Ocenie podlegało 51 prac z 20 przedszkoli oraz 30 prac z 11 szkół podstawowych z terenu Dębicy i powiatu dębickiego.

Konkurs przeprowadzony w dwóch kategoriach (indywidualnej i zbiorowej) oceniało jury w składzie: Ryszard Kucab, Jan Borek, Ireneusz Kozak, Barbara Różańska.
W kategorii indywidualnej przedszkolaków przyznano 3 wyróżnienia. Otrzymali je: Aleksandra Pająk z PM nr 5, Oliwia Kuczyńska z przedszkola w Nagawczynie i Krystian Mądro z przedszkola Weldon Kids.

Nikola Kuczek z PM nr 10 została nagrodzona 3 miejscem, Emilia Wilk z PM nr 12 – 2 miejsce i 1 miejsce Zoey Miao z PM nr 8 w Dębicy.

W kategorii rodzinnej (przedszkola): wyróżnienia dla – Leny Rachwał i Nikodema Niedzielskiego z przedszkola w Żyrakowie, Maksymiliana Gągały i Jakuba Owsiaka z przedszkola w Pilźnie oraz Kaliny Strzałki i Zuzanny Strzałki z PM nr 12.

Marcel Gondela z PM nr 2 otrzymał w tej kategorii 3 miejsce, 2 miejsce Filip Wantuch z przedszkola „Ukryty Dar” w Dębicy. Na I miejscu ex aequo: Nikola Gwóźdź z PM nr 11 oraz Zuzanna Zborowska z mamą Dorotą Jużecką, ciocią i siostrą z przedszkola Weldon Kids.

Wśród szkół podstawowych w kategorii indywidualnej przyznano dwa wyróżnienia. Otrzymali je: Natalia Szatko z SP nr 5 i Lena Lichoń ze szkoły Weldon School. Miejsce 3 przyznano Patrycji Chorąży ze szkoły w Straszęcinie, 2 miejsce – Mai Parkitny z SP nr 12, 1 miejsce – Amelii Szałędze ze szkoły w Straszęcinie.

Agata Żmuda, dyrektor przedszkola i szkoły Weldon Kids podziękowała sponsorom przedsięwzięcia: Monice Różańskiej z Irmy LaboFarb, Annie Wojnarowskiej z Dezako, Grażynie i Krzysztofowi Kozakom z Kograko, Tomaszowi Wróblowi z MPEC i Jackowi Gilowi z Wodociągów Dębickich. Specjalne podziękowanie skierowała również do Jana Borka, dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury oraz pracowników placówki za pomoc w organizacji imprezy.

Wręczenie nagród i podziękowań poprzedziło przedstawienie uwspółcześnionych jasełek w wykonaniu dzieci z Weldon Kids.

fot. Andrzej Janiec