Impresariat Online zaprasza 13 marca do Domu Kultury "Mors" na fabularyzowany koncert Anna & Anna poświęcony życiu i twórczości Anny Jantar i Anny German.

Znane i lubiane, a zarazem nowocześnie zaaranżowane i ciekawie zaśpiewane piosenki największych osobowości polskiej estrady, czyli Anny German i Anny Jantar, tworzą niesamowity spektakl muzyczny "Anna i Anna". Warto podkreślić oryginalną formę sceniczną tego wydarzenia nazwaną przez realizatorów "koncertem fabularyzowanym", którego reżyserem jest słynny kompozytor i dyrygent - Jarosław Barów, który będzie towarzyszył artystkom wraz z 15 osobową orkiestrą.

Chociaż od przedwczesnej śmierci Anny German i Anny Jantar minęło już kilkadziesiąt lat, to fenomen niezwykłej popularności tych artystek wciąż trwa. Płyty z kolekcjami ich ponadczasowych złotych przebojów są wciąż chętnie kupowane. W latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych były gwiazdami, a ich piosenki - melodyjne i wzruszające, refleksyjne i radosne, pełne zadumy nad ludzkim losem - stały się przysłowiowym lekiem na całe zło - na smutki, tęsknoty i zwątpienia. Na scenie udało się odtworzyć klimat lat siedemdziesiątych widoczny zarówno w tematycznej scenografii, jak i w strojach czy stylowych fryzurach bohaterek.

W postać Anny German wcieliła się obdarzona zarówno aktorskim, jak i muzycznym talentem adeptka gdańskiej Akademii Muzycznej, aktorka Teatru Variete Muza - Martyna Michalak, dzięki pomysłowej stylizacji łudząco do wielkiej artystki podobna. Usłyszymy w jej wykonaniu szereg utworów, a wśród nich m.in. niezapomniane "Tańczące Eurydyki", "Bal u Posejdona", "Wróć do Sorrento", czy "Człowieczy los".

Równie udaną kreację wokalno-aktorską stworzyła prezentująca piosenki Anny Jantar - Joanna Borchardt - absolwentka PSWA w Gdyni, stypendystka miasta Sopot, dwukrotna laureatka Festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja", na co dzień występująca w teatrze Lalki i Aktora w Opolu oraz teatrem BOTO w Sopocie. Młoda wokalistka, niesamowicie obdarzona wdziękiem i pięknym głosem, przypominającym barwą brzmienie głosu Anny Jantar, brawurowo przypomniała największe przeboje zmarłej tragicznie gwiazdy. Nie tylko te najbardziej popularne, takie jak wibrujące radością "Tyle słońca w całym mieście", Jambalaja czy "Staruszek świat", ale także piosenki pełne zadumy, nasycone nostalgicznym smutkiem przemijania jak: "Tylko mnie poproś do tańca", "Moje największe marzenie", "Jak w taki dzień deszczowy" czy "Nie wierz mi, nie ufaj mi".

Ze scenicznych, ciekawie skomponowanych dialogów wyłoniły się bardziej i mniej znane fragmenty biografii polskich artystek. Poznamy nie tylko ich wspomnienia i historię artystycznych sukcesów, ale także marzenia i plany, które - niestety, nigdy nie zostały zrealizowane... Teraz pozostały zdjęcia, wspomnienia i piosenki, których wciąż nowe pokolenia słuchają z jednakową przyjemnością. Ten koncert na stałe odciśnie swoje piętno w historii polskiej estrady.

13 marca 2021 | 18:00

Bilety w cenie 80 zł i 100 zł do nabycia w DK Mors oraz na www.kupbilecik.pl, www.biletyna.pl.