W ośrodku rekolekcyjnym w Lipinkach spędzili weekend członkowie starszej grupy „Małych Igloopolan” oraz grupy młodzieżowej Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie”. Trzydniowy wyjazd doszedł do skutku dzięki dofinansowaniu przedsięwzięcia przez Miejski Ośrodek Kultury, w którego strukturach funkcjonują „Igloopolanie”.

Pobyt grup „Igloopolan” miał charakter obozu tanecznego połączonego z wypoczynkiem po całym roku pracy. Ten odpoczynek i nagroda ze strony MOK-u małym i trochę większym tancerzom „Igloopolan” należała się i była ze wszech miar zasłużona. Instruktorów zespołu cieszą takie dowody uznania dla pracy, starań i dokonań, to wymierna zachęta na przyszły sezon artystyczny.

W Lipinkach Igloopolanie zostawili po sobie bardzo dobre wrażenia. Chwalone były szczególnie ich kulturalne zachowanie, uprzejmość i to, że uraczyli miejscową społeczność spontanicznym koncertem na kościelnym placu po niedzielnym nabożeństwie. Zachowanie Igloopolan, to bez wątpienia zasługa ich opiekunów m.in. Kingi Jurek, istruktorki „Małych Igloopolan”.

- W niedzielę rano odwiedził „Igloopolan” starosta Piotr Chęciek, sympatyk zespołu, czym sprawił uczestnikom wyjazdu niespodziankę i tym samym zrobił nam ogromną i miłą niespodziankę – mówi Kinga Kurek.