W nagrodę za całoroczną pracę zwieńczoną pięknymi sukcesami na przeglądach, festiwalach i konkursach „Mali Igloopolanie” mogli skorzystać z ufundowanych im wakacyjnych wyjazdów.

Grupa starsza „Małych Igloopolan” wyjechała do Centrum Turystyki i Rekreacji WSiZ w Kielnarowej. Ośrodek ten jest położony w przepięknym otoczeniu Pogórza Dynowskiego, nieopodal jest stadnina koni oraz Sanktuarium Matki Boskiej w Borku Starym (w którym w niedzielę dzieci uczestniczyły w Mszy Św.). Choć wyjazd był bardziej formą odpoczynku od całorocznej pracy, to jednak nie zabrakło także i zajęć tanecznych. W czasie wieczornego ogniska były tańce i śpiewy.

Najmłodsza grupa „Małych Igloopolan” wzięła natomiast udział w wycieczce do Siedlisk Janczar w Pstrągowej. Dzieci miały wiele zabawy w warsztatach pieczenia chleba. Kolejnymi atrakcjami były: przejazd bryczką po okolicy, jazda konna oraz śpiewy i wspólne zabawy.

Jak nas poinformowała choreograf Kinga Jurek, grupy „Małych Igloopolan” są ze sobą mocno zżyte i zintegrowane. Od września wracają do pracy w swoich zespołach i zapowiadają, że w kolejnym sezonie artystycznym także zaznaczą swoją obecność w konfrontacji z innymi grupami folklorystycznymi.

 

GALERIA ZDJĘĆ

 

Galeria zdjęć