choreograf grupy reprezentacyjnej: Romuald Kalinowski
przygotowanie wokalne: Magdalena Białorucka-Ogorzelec
przygotowanie kostiumów: Krystyna Wiktor
kierownik zespołu: Kinga Jurek

Zespół Pieśni i Tańca "Igloopolanie" powstał w 1978 roku w Dębicy pod patronatem Kombinatu Rolno-Przemysłowego "Igloopol". Od 1995 roku do chwili obecnej patronat nad zespołem sprawuje Miejski Ośrodek Kultury.

Zespół kultywuje rodzimy folklor i narodowe tradycje. Wirujące oberki, skoczne polki, ogniste, szlacheckie mazury czy dostojne polonezy to wizytówka "Igloopolan". W Zespole tańczy, śpiewa i gra blisko 170 osób - dzieci, młodzieży i dorosłych. Tancerze na co dzień ćwiczą w Domu Kultury "Mors" w lustrzanej sali baletowej. Barwna, roztańczona, rozśpiewana i uśmiechnięta grupa dziewcząt i chłopców występowała w wielu miastach w kraju i poza jego granicami zawsze zdobywając uznanie publiczności i jurorów. Dowodem tego są liczne dyplomy, puchary, nagrody i wyróżnienia.

Zespół dysponuje pięknymi strojami ludowymi o autentycznych wzorach, których barwy, bogactwo i różnorodność budzą podziw widzów. "Igloopolanie" na swoich koncertach prezentują bardzo wysoki poziom artystyczny, który zawdzięczają znakomitym choreografom, muzykom i chórmistrzom.

Zespół Pieśni i Tańca "Igloopolanie" ma za sobą nagrania radiowe, telewizyjne i setki koncertów na różnorodnych festiwalach, przeglądach i uroczystościach. Kilkakrotnie koncertował we Francji, Belgii, Turcji, Słowacji, Holandii. Występował też na Korsyce, Sardynii, Ukrainie, Węgrzech, we Włoszech, Rosji, Niemczech, Austrii, Estonii i Szwecji. Można więc śmiało stwierdzić, że Zespół Pieśni i Tańca "Igloopolanie" od wielu lat jest ambasadorem polskiej kultury narodowej.