Tribute to Niemen

Data publikacji: 01.09.2022 r.

28 października zapraszamy do Domu Kultury Mors na koncert poświęcony pamięci Czesława Niemena, jednego z najwybitniejszych polskich wokalistów.

„Czy mnie jeszcze pamiętasz? Tribute to Niemen” to projekt zainicjowany przez Tomasza Bulzaka, zwycięzcę Szansy na Sukces Opole 2021, który pragnie oddać hołd oraz przypomnieć publiczności twórczość wielkiego artysty. W repertuarze znajdziemy zarówno największe przeboje Czesława Niemena („Wspomnienie”, „Sen o Warszawie”, „Płonąca Stodoła”), jak również te mniej znane tytuły („Status mojego ja”, „Począwszy od Kaina”, „Trąbodzwonnik”). Program koncertowy to także próba ukazania widzom wybitnych kompozycji Niemena w nowym świetle, za pomocą uwspółcześnionych aranżacji, łączących ze sobą tradycyjne rockowe brzmienia z kameralnym akompaniamentem kwartetu smyczkowego.

Do udziału w projekcie zostali zaproszeni wokaliści: Ewa Novel - finalistka programu Szansa na Sukces Opole 2022, laureatka 7. edycji The Voice of Poland i Tomasz Jarosz - zwycięzca Szansy na Sukces Opole 2020 oraz finalista programu Must be the Music. Oprawę muzyczną dzieła tworzą zespół Hardway oraz Kwartet Galicyjski.

skład:
Tomasz Bulzak – wokal