Operetki czar na Sylwestra

Data publikacji: 09.11.2022 r.

W sylwestrowy wieczór zapraszamy do Domu Kultury Mors na koncert pt. "Operetki czar". Wystąpią soliści Operetki Śląskiej: Ewa Mierzyńska – sopran, Andrzej Smogór – baryton, Adam Mazoń – fortepian oraz Kwartet smyczkowy. W programie arie i duety z operetek i musicali.

Ewa Mierzyńska
Dyplom w klasie śpiewu solowego u mgr Felicji Kotyczka. Mgr Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Była solistką Operetki Śląskiej w Gliwicach i Teatru Muzycznego w Gliwicach. Współpracowała z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Teatrem Młodego Widza w Katowicach oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach Płockiej Sceny Muzycznej. Występowała z orkiestrami Filharmonii Kaliskiej, Filharmonii Sudeckiej, Filharmonii Lubelskiej, Filharmonii Śląskiej pod batutą Jacka Bonieckiego, Tadeusza Mazurka, Macieja Niesiołowskiego, Andrzeja Zubka i innych. Ma na swym koncie liczne koncerty kameralne i estradowe oraz wiele ról operetkowych i musicalowych na scenach krajowych i za granicą.

Andrzej Smogór
Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Wokalno - Aktorskim. Był solistą Operetki Śląskiej i Teatru Muzycznego w Gliwicach. Współpracował z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Teatrem Młodego Widza w Katowicach oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną w ramach Płockiej Sceny Muzycznej. Koncerty z Filharmonią Kaliską, Filharmonią Sudecką, Filharmonią Lubelską, Filharmonią Śląską pod batutą Jacka Bonieckiego, Tadeusza Mazurka, Macieja Niesiołowskiego, Andrzeja Zubka i innych. Koncerty kameralne i estradowe w kraju i za granicą. Współzałożyciel Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. W latach 2004-2007 dyrektor Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej i solista Zagłębiowskiej Sceny Muzycznej.

Adam Mazoń
Pianista i aranżer. Od 1983 r. związany z Operetką Śląską, Gliwickim Teatrem Muzycznym, gdzie m.in. pełnił funkcję kierownika chóru. Współrealizator polskich prapremier musicali "West Side Story" Leonarda Bernsteina, "Chicago" Johna Kandera, "Oklahomy!" Richarda Rodgersa, musicalu "Footloose" Toma Snow'a, czy "High school musical". Założyciel grupy wokalnej Sing Connection, którą wraz z przyjaciółmi prowadzi od 1998 r. W Gliwickim Teatrze Muzycznym zrealizował jako kierownik muzyczny kilka spektakli, m.in. widowisko "Mickiewicz", polską prapremierę musicalu "Grają naszą piosenkę" Marvina Hamlischa, a w 2004 r., widowiska "Wiedeń moich marzeń" i "W wiedeńskim nastroju".

Bilety: 80/70 zł do nabycia w DK Mors oraz na kupbilecik.pl
W cenie biletu lampka szampana

Przetwarzamy dane osobowe w celu realizacji usług i zgodnie z Polityka prywatności.