Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

W dniu 28 października (środa), o godz. 19.00, w Domu Kultury „Mors” odbędzie się kolejny koncert poświęcony pamięci Tadeusza Gardziela, organizowany przez fundację jego imienia. Tym razem będzie to wyjątkowe spotkanie dźwięku i obrazu w autorskich projekcjach Janusza Leśniaka z towarzyszeniem muzyki na żywo.

Artysta realizuje autorskie filmy o powstawaniu i metamorfozach cienia oraz mandali w nowej rzeczywistości wizualnej. O unikatowości zdjęć Janusza Leśniaka świadczy fakt, że nie mają one polskiego i światowego odpowiednika. W ten sposób artysta okazuje się być jednym z najbardziej konsekwentnych polskich fotografów, który jest niezależny od jakichkolwiek wpływów.

Dębiczanie będą mieli okazję przenieść się w świat onirycznych projekcji filmowych, które dopełniać będzie muzyka gitarzystów: Piotra Domagały i Michała Nagyego, z których każdy reprezentuje odrębną tradycję muzyczną. Improwizowana muzyka powstaje jako efekt swobodnej wymiany doświadczeń. Muzyka inspirowana filmami autora, zawiera elementy folku, jazzu i współczesnej awangardy. Gitarzystom towarzyszyć będzie oboista – Arkadiusz Krupa oraz multiinstrumentalista – Oleg Dyyak.

Zapraszamy do udziału w tym niezwykłym przedsięwzięciu artystycznym, w którym sztuki wizualne i muzyka tworzą niezwykłą podróż do wnętrza człowieka. Wstęp wolny.

Więcej informacji o koncercie znajdziecie tutaj.

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech