Ważna wiadomość dla miłośników sztuki teatralnej i operowej. Wszystkich Państwa, którym bliskie są te dziedziny sztuki zapraszamy serdecznie do naszego grona – Klubu Miłośników Teatru i Opery. Chcemy dla Państwa organizować wyjazdy do teatrów i oper, by wspólnie obcować z kultura wysoką w miejscach dla niej optymalnych, czyli w miejscu powstawania artystycznych wartości. Oglądając przedstawienia na rodzimych scenach cieszyć się będziemy nie tylko grą aktorów, śpiewaków ale także pełną scenografią, oświetleniem i dźwiękiem.

Na takie artystyczne wojaże będziemy zapraszać Państwa i „wozić” autokarami po wcześniejszym Państwa ubezpieczeniu.

Zainteresowani danym wydarzeniem Klubowicze poniosą jedynie koszt biletu, który dla grup zorganizowanych jest odrobinę tańszy.

Nasze wspólne artystyczne wojaże rozpocząć chcemy w czerwcu br., uczestnictwem w plenerowym wystawieniu oratorium Carla Orffa „Carmina Burana” na jasielskim Rynku.

Nie poniesiecie Państwo żadnych kosztów jako, że wstęp na to wydarzenie jest wolny. Nie możemy zagwarantować miejsc siedzących, zainteresowanym będziemy proponować zabranie ze sobą składanych stołków. Ilość miejsc będzie niestety ograniczona; stąd też panować będzie zasada "kto pierwszy ten lepszy".

Prosimy przyłączać się do Klubu każdą możliwą drogą poprzez zapisanie się u Pani Dominiki Migoń; osobiście w Domu Kultury „Śnieżka” lub drogą telefoniczną (510394981) lub poprzez e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Przy zapisie do Klubu prosimy podać: imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania – te dane będą niezbędne do dokonania ubezpieczenia oraz numer telefonu, e-maila do dobrego i szybkiego kontaktu.

Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, ul. Sportowa 28.

 

Jeszcze w tym sezonie artystycznym tj. w miesiącu lipcu zarezerwowaliśmy bilety na dwa spektakle: operowy i teatralny.

 

Informacje dotyczące poszczególnych wydarzeń:

 

  • 26 czerwca 215 (piątek) – Rynek Jasło (impreza plenerowa) – godzina 20:00 – Carl Orff „Carmina Burana” – oratorium – wstęp wolny

W ramach XIX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej na jasielskim rynku, przez ponad 200 osobowy zespół artystyczny zostanie wykonane popularne dzieło muzyki symfonicznej XX wieku „Carmina Burana” C. Orffa. Oratorium wykonają: Katarzyna Oleś-Blacha, Adam Sobierajski, Stanisław Kufluk i Adam Kruszewski oraz Orkiestra, Chór, Chór Dziecięcy Opery Krakowskiej pod dyrekcją Tomasza Tokarczyka. Żywiołową muzykę dopełni Balet i młodzi tancerze Studia Baletowego krakowskiej sceny, a Gwardia Gryfa zaprezentuje podniebny taniec szybujących w powietrzu flag.

„Carmina Burana” oparta jest na świeckich pieśniach średniowiecznych, odnalezionych w 1803 r. w bawarskim opactwie Benediktbeuren. Carl Orff wybrał z tego obszernego zbioru tekstów, stworzonych przez wagabundów, studentów i wędrownych kleryków, 24 pieśni i ułożył je w rodzaj libretta. Pierwsza część to pieśni sławiące naturę i budzącą się wiosnę, druga jest pochwałą Bachusa, trzecia mówi o rozkoszach miłości. Mottem całego utworu jest apoteoza życia i afirmacja świata. Tylko zgoda na porządek i ład panujący w makrokosmosie pozwoli człowiekowi zachować czystość duszy i żyć zgodnie z naturą.

Zapisy trwają do 19 czerwca.

 

  • 2 lipca 2015 (czwartek) – Opera Krakowska – godzina 18:30 – Giuseppe Verdi „Traviata” – Reżyseria Krzysztof Nazar – cena biletu 54 zł

BRAK BILETÓW!

Opera w 3 aktach rozważa temat miłości, naznaczonej odchodzeniem, pokazuje siłę charakteru człowieka i jego walkę ze strachem przed śmiercią, opowiada o poświęceniu i samotności, o postawach i wyborach, przed którymi stajemy niezależnie od epoki czy miejsca.

Wystąpią: Katarzyna Oleś-Blacha i Iwona Socha (Traviata), Vasyl Grokholskyi i Andrzej Lampert (Alfredo Germont), Zenon Kowalski i Adam Szerszeń (Giorgio Germont) i in..

czas trwania: 2 godz. 55 min.

więcej informacji: http://www.opera.krakow.pl/pl/repertuar/spektakl/133/traviata

Zapisy i wpłaty trwają do 19 czerwca.

 

  • 11 lipca 2015 (sobota) – Teatr im. Słowackiego w Krakowie – 19.00 – Joseph Kesselring „Arszenik i stare koronki” – reżyseria Krzysztof Babicki – cena biletu 50 zł

Brodwayowski przebój, grany nieprzerwanie od dziesiątek lat dostarcza znakomitej rozrywki na równie znakomitym poziomie. Komedia z gatunku czarnego humoru w teatrze Słowackiego, gdzie w rolach głównych występują m.in.: Anna Polony, Urszula Popiel i Krzysztof Jędrysek.

Czas trwania: 2 godz. 10 min.

Spektakl przeznaczony dla widzów powyżej 15 roku życia.

więcej informacji: http://www.slowacki.krakow.pl/pl/spektakle/aktualne_spektakle/_get/spektakl/583

Zapisy i wpłaty trwają do 19 czerwca.

Galeria zdjęć