W roku szkolnym 2021/2022 dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym uczestniczyły w zajęciach plastycznych prowadzonych w Domu Kultury Śnieżka oraz w Domu Kultury Mors w Dębicy.

Działając poznawały słynnych malarzy, rzeźbiarzy oraz ich twórczość. Przywoływanie dzieł słynnych artystów od najmłodszych lat buduje wartości, wrażliwość na piękno, kreatywność. Ma ogromne znaczenie w wychowaniu i kształtowaniu postaw wobec kultury i dziedzictwa narodowego, a także światowego. Sztuka wyzwala uczucia i emocje. Pozwala zrozumieć otaczający świat. Uczy też nowych form przekazu, kolorów, możliwości twórczych. Jeśli poza tym Mali Artyści są radośnie zaangażowani w proces tworzenia, to warto pozwolić im zabawić się w znanych twórców, by nabyli poczucie sprawstwa. Prezentowana galeria zdjęć przedstawia namiastkę naszych tegorocznych działań.

fot. Ewa Prokuska