W dniach 11-12 czerwca odbyły się Dni Kultury. Już od soboty na dębickim rynku mogliśmy podziwiać wychowanków i podopiecznych Miejskiego Ośrodka Kultury. Począwszy od młodszych grup Zespołu Pieśni i Tańca Igloopolanie, wokalistów, przez grupy teatralne i taneczne, gdzie młodzież szlifuje swoje umiejętności pod okiem naszych instruktorów tancerzy.

Dzień ten finalizował energiczny, melodyjny, pełny radości grania i wolny od kompleksów zespół Farben Lehre, który przyciągnął znaczne grono publiczności na swój koncert.

12 czerwca przenieśliśmy się w mury Domu Kultury Mors, gdzie wydarzenie rozpoczęliśmy od przyznania wyróżnień – Żagli Kultury, za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Tego roku uhonorowani zostali: Wacław Jałowiec, Roman Przewoźnik oraz Kapela Ludowa „Iskierczanie”. Punktem kulminacyjnym był występ Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca Huculija z Ukrainy.

Organizatorami wydarzeń było Miasto Dębica oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteka Publiczną oraz Stowarzyszeniem Pomocy Społecznej Ad-Astram.

GALERIE ZDJĘĆ

Farben Lehre