Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Burmistrz miasta i Miejski Ośrodek Kultury, we współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteka Publiczną oraz Stowarzyszeniem Pomocy Społecznej Ad-Astram, zapraszają na Dni Kultury, cykl imprez artystycznych zaplanowanych w drugi weekend czerwca, podczas których zbierane będą datki na pomoc Ukrainie.

W sobotę 11 czerwca na dębickim rynku zagra brawurowa i energetyczna formacja Farben Lehre, świętująca w ubiegłym roku 35-lecie działalności. Na plenerowej scenie zaprezentują się także grupy artystyczne MOK. Najmłodszych mieszkańców miasta zabawiać będą animatorzy.

Następnego dnia na scenie Domu Kultury „Mors” wystąpi Narodowy Zespół Pieśni i Tańca „Huculija” z Iwano-Frankowska w Ukrainie, mogący pochwalić się ponad 80-letnią tradycją i tysiącami koncertów.
Bilety / cegiełki na to wydarzenie można nabyć w cenie 25 / 20 zł. Dochód ze sprzedaży przeznaczony zostanie na pomoc Ukrainie.

Grupa Farben Lehre powstała we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu na bogatą dyskografię kapeli złożyło się 14 płyt studyjnych, 6 DVD oraz liczne kompilacje. Od wielu lat zespół bardzo dużo koncertuje zarówno w Polsce, jak i za granicą. Na swoim koncie płoccy muzycy mają występy u boku tak znaczących formacji jak the Exploited, Die Toten Hosen, New Model Army, Toy Dolls, U.K.Subs, G.B.H., Vibrators czy Dritte Wahl. Od 2004 roku Farben Lehre był pomysłodawcą oraz jednym z głównych wykonawców trasy koncertowej Punky Reggae live, która rokrocznie odwiedzała kilkadziesiąt klubów w większości dużych polskich miast, a w 2018 roku – po kilku latach przerwy – ponownie powróciła na polską mapę koncertową. Żywiołowe koncerty zawsze grane "na 100%", to bez wątpienia znak rozpoznawczy kapeli z Płocka. Od blisko dwudziestu lat zespół gra blisko sto koncertów rocznie i wciąż aktywnie udziela się na wielu scenach naszego kraju oraz poza jego granicami.

Skład grupy:
Wojtek Wojda – wokal, teksty
Konrad Wojda – gitara, wokal
Filip Grodzicki – gitara basowa
Gerard Klawe – perkusja

Narodowy Zespół Pieśni i Tańca „Huculija” został założony w 1939 roku w Stanisławie (obecnie Iwano-Frankowsk) przez słynnego ukraińskiego kompozytora i pracownika kultury Jarosława Barnycha. W maju 1940 roku zespół zaprezentował swój pierwszy program w Stanisławowie. Obecnie kierownikiem artystycznym zespołu jest profesor Petro Kniazewycz. Członkowie zespołu zbierają oraz opracowują artystycznie folklor huculski, tworzą nowe pieśni i tańce, a także teatralizowany obraz z życia Huculszczyzny. W repertuarze „Huculiji” znajdują się także utwory z klasyki światowej. W ciągu swojego istnienie „Huculija” wykonała ponad 10 tys. koncertów w różnych krajach świata, w tym w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Polsce, Węgrzech, Włoszech oraz Kanadzie.

Program Dni Kultury:

11 czerwca | sobota
Rynek
16:00 – grupy artystyczne MOK, animacje dla dzieci
20:00 – Farben Lehre

12 czerwca | niedziela
DK Mors

18:00 - Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Huculija

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech