W ramach realizacji zadania publicznego przez Stowarzyszenie "Uwierz w siebie" finansowanego przez Miasto Dębica młodzieżowa grupa Zespołu Pieśni i Tańca "Igloopolanie" uczestniczyła w dwudniowych warsztatach z tańca i śpiewu z regionu Beskidu Śląskiego.

Zajęcia prowadzili wspaniali przedstawiciele młodego pokolenia - Maria Motyka, solistka, instrumentalistka, góralka wychowaną w tradycji Górali Śląskich, oraz Józef Łupieżowiec, utalentowany tancerz, instrumentalista, a także wieloletni instruktor taneczny, wychowany w tradycyjnej kulturze Beskidu Śląskiego. Korzystając z ich bogatego doświadczenia grupa młodzieżowa przy tradycyjnym akompaniamencie uczyła się autentycznych tańców Górali Śląskich.

Głównym celem zadania jest wzbogacenie i poszerzanie programu artystycznego młodzieżowej grupy Zespołu Pieśni i Tańca "Igloopolanie" oraz szerzenie tradycji, kultury i obyczajowości z różnych regionów kraju wśród dzieci i młodzieży. W ramach dofinansowania ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu EtnoPolska w tym roku zostało zakupionych 20 kompletnych strojów damskich oraz męskich właśnie z regionu Beskidu  Śląskiego.

fot. Łukasz Pas