Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Już piąty raz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Dębicy przy współpracy Miejskiego Ośrodka Kultury zorganizował imprezę integracyjną pod tytułem „Świetlicowe Potyczki”. Spotkanie odbyło się w Domu Kultury „Mors” przy ulicy Sportowej. Kosmos był głównym tematem tej kilkugodzinnej rywalizacji i zabawy.

W spotkaniu wzięło udział 6 świetlic działających na terenie Dębicy: 3 Placówki Wsparcia Dziennego „Zgrana Paka” Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przy ulicy Matejki, Kraszewskiego i Sienkiewicza oraz Przyparafialna Świetlica Środowiskowa Dębica-Latoszyn, Placówka Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei” i Placówka Wsparcia Dziennego przy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ulicy Świętosława. Ich zabawę obserwowali: Mariusz Szewczyk, burmistrz Dębicy, Małgorzata Kędzior, dyrektor MOPS, Elżbieta Kęsik, dyrektor MOK, radni Rady Miejskiej i inni goście. Gwiazdą muzyczną spotkań był Mateusz Mijal, młody piosenkarz i instrumentalista rodem z Jasła, mieszkający obecnie w Krakowie. Od Małgorzaty Kędzior otrzymał za zakończenie swojego występu anioła, aby „ten anioł z Dębicy czuwał nad jego karierą”.
Ponieważ tegoroczne „Świetlicowe Potyczki” byłymi piątymi z kolei rozpoczęły się od zapalenia świeczek na jubileuszowym torcie, który potem był degustowany przez wszystkich obecnych na imprezie.
Cała oprawa programowa oraz scenografia tegorocznych „potyczek” odwoływała się do Kosmosu i Wszechświata. W programie spotkania znalazły się między innymi: układ taneczny z uwzględnieniem elementów z kosmosu, wykonanie kosmicznego makijażu, „kosmiczne wariacje”: konkurencja, którą wykonywali uczestnicy przy użyciu pomocy dydaktycznych na tablicy korkowej. Konstruowali również kosmiczne nakrycie głowy. Spotkaniu towarzyszyła wystawa prac plastycznych pot tytułem „Stop używkom” przygotowana przez uczestników zajęć świetlicowych. W ogóle zabawa była, jak podsumował to jeden z jej uczestników, „kosmiczna”.
Zabawa była punktowana i każda konkurencja oceniana przez jury. Przewodniczącą komisji konkursowej była Elżbieta Kęsik, dyrektor MOK a jej członkami: Stanisława Drobot – MOPS, Katarzyna Pęciak, właścicielka salonu kosmetycznego w Dębicy, Mariola Kądzielawa, zastępca kierownika Warsztatów Terapii Zajęciowej, Natalia Barańska – choreograf, Kazimierz Sak – radny Rady Miejskiej.
- „Świetlicowe Potyczki” weszły na stałe w cykl imprez organizowanych w naszym mieście przez MOPS wspólnie z MOK – powiedziała Małgorzata Kędzior, dyrektor MOPS. – Poza integracją środowisk chcemy pokazać dorobek kulturalny świetlic oraz to, że nasze dzieci mają wiele talentów artystycznych, są bardzo kreatywne i dzięki udziałowi w zajęciach świetlicowych mogą te talenty rozwijać a pomysły realizować.
Wszystkie świetlice uczestniczące w V „Świetlicowych Potyczkach” otrzymały podziękowanie za udział. Grand Prix jury postanowiło przyznać Placówce Wsparcia Dziennego „Promyki Nadziei”.

fot. Andrzej Janiec

galeria zdjęć

 

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech