Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Przez dwa dni od rana do późnego popołudnia trwał w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy X Podkarpacki Przegląd Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”. Jubileuszowe wydanie tego przeglądu było nie tylko bardzo mocno obsadzone przez taneczne ekipy, ale stało również na wyjątkowo wysokim poziomie.

Pierwszego dnia przeglądu prezentowały się zespoły tańca nowoczesnego podzielone na dwie kategorie wiekowe.

W kategorii wiekowej 7 – 12 lat jury w składzie: Magdalena Mucha, Justyna Kaczmarska i Grzegorz Matuszek obejrzało 24 formacje taneczne. Grand Prix przeglądu otrzymał zespół KIK z Domu Kultury w Pysznicy za układ Historia małego świerszcza w choreografii Teresy Śwideckiej-Węglarz. Złoty Gryf przyznano grupie Fame-iki ze Szkoły Tańca „Fame” z Dębicy za układ Strażnicy czasu w choreografii Łukasza Józefowicza. Z tej samej szkoły Srebrnego Gryfa otrzymała grupa Mini Fame-iki, również w choreografii Łukasza Józefowicza. Drugiego Srebrenego Gryfa przyznano zespołowi Roztańczona Paczka z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu za układ xxx przygotowany przez Magdalenę Skibę.

Brązowymi Gryfami obdarowano: Actus Animi ze Stworzyszenia Przyjaciół Actus Animi z Wolbromia za układ Not About Angels w choreografii Katarzyny Gałązki Biedul, Dziecięcy Teatr Tańca AleToNic z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu za Hokus Pokus w choreografii Izabeli Serwan, Kleks IV z regionalnego Centrum Kultur Pogranicza za Obraz przygotowany przez Dagmarę Krzanowską-Szelc i Destiniaki ze Studium Tańca z Ropy za Rozbrykane Diody przygotowane przez Katarzynę Siutę.

Wyróżnienia przyznano zespołom: Piąteczka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Dębicy (opracowanie Elżbieta Zymróz-Bodziany), Piramida z Zespołu Placówek Oświatowych z Morawicy (Anna Kuranda, Anna Kuc, Monika Pająk), Trick z Gorlickiego Centrum Kultury (Katarzyna Siuta), Fame 3 z Dębicy (Anita Zima), Axel Bang z Royal Dance Studio z Trzebini (Zuzanna Raczyńska).

Dwie nagrody indywidualne otrzymały podopieczne Elżbiety Zymróz-Bodziany z zespołu Piąteczka: Eliza Kobel i Natalia Kosiba.

W drugiej kategorii wiekowej 13 – 19 lat jury obejrzało 23 formacje taneczne. Nagrody – Złoty Gryf dla Akademii Tańca Art Dance z Samorządowego Ośrodka Kultury w Nowej Dębie (Anna Tymków), dwa Srebrne Gryfy: Mini Max Show z Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu (Anna Leszkiewicz), Kleks I z Regionalnego Centrum Kultur z Krosna (Aleksandra Fejdasz). Przyznano 4 Brązowe Gryfy dla zespołów: Szasse z Gminnego Ośrodka Kultury w Jedliczu (Magdalena Skiba), Destino ze Studia Tańca w Ropie (Katarzyna Siuta), Vivid z OSP w Jaćmierzu (Paulina Baran) i Nemezis z Ustrzyckiego Domu Kultury (Joanna Drozd i Paweł Żołądek). Wyróżnienie dla Axel Show Royal Dance Studio z Trzebini (Sylwia Kierat).

Jury przyznało wyróżnienia indywidualne dla Oliwii Niemiec, Martyny Werner i Laury Janik.

Drugiego dnia przeglądu występowały zespoły ludowe podzielone także na kategorie wiekowe. Jury tworzyli: Beata Rompała, Romuald Kalinowski i Stanisław Wiktor.

W kategorii wiekowej 7 – 12 lat jury obejrzało 15 zespołów. Grand Prix przyznano Zespołowi Pieśni i Tańca AGH Krakus (Katarzyna Piwowar). Złotego Gryfa nie przyznano. Dwa Srebrne Gryfy dla zespołów: Roztocze z Tomaszowa Lubelskiego (Agata Nazar) i Międzyszkolnego Ludowego Pieśni i Tańca Krakowiak z Krakowa (Marta Graca). Brązowy Gryf przyznano ZPiT Ziemia Lisiecka z Liszek (Anna Kruczek). Wyróżnienia: ZPiT Wolanie z Raniżowa (Krystyna Mazurkiewicz), Zespół Tańca Ludowego Bandanki z Ustrzyk Dolnych (Tomasz Rożek, Beata Maciołek), Dziecięcy Zespół Tańca Ziemia Mielecka – Grupa reprezentacyjna (Anna Skopińska-Parys i Małgorzata Leśniak).

W kategorii zespołów autentycznych Złotego Gryfa przyznano Zespołowi Regionalnemu Mali Lipniczanie z Centrum Kultury Korzenna (Maria Jaworecka), Srebrny Gryf – Zespół Regionalny z Krempachy Mali Toniecnici (Maria Wnęk), Brązowy Gryf – Zespół Regionalny Małe Rożnowioki z Gródka nad Dunajcem (Beata Grzegorzek). Wyróżnienie – ZPiT Lesiaki z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Turystyki w Raniżowie (Krystyna Mazurkiewicz).

Wyróżnienia indywidualne przyznano Patrycji Biskup i Karolowi Martuszewskiemu.

W kategorii wiekowej 13 – 19 lat jury obejrzało występy 12 zespołów. Grand Prix otrzymał Zespół Pieśni i Tańca Rochy z M-GOK z Sędziszowa Małopolskiego (Witold Świder). Złotego Gryfa otrzymał ZPiT Ziemia Lisiecka z Liszek (Anna Kruczek), Srebrny Gryf dla dwóch zespołów: Zespół Folklorystyczny Ślązaczek z Pałacu Młodzieży w Katowicach (Agnieszka Klimas) i Zespół Tańca Ludowego Bandanki z Ustrzyk Dolnych (Tomasz Rożek, Beata Maciołek), Brązowy Gryf dla trzech zespołów: ZPiT Nowa Huta z Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie (Anna Barańska), ZPiT Chorzelowiacy z Chorzelowa (Bożena Telega), Zespół Folklorystyczny Roztocze z Tomaszowa Lubelskiego (Natalia Kowalska).

Wyróżnienie przyznano Zespołowi Ludowemu Mali Radłowianie z Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa z Radłowa (Kinga Biel-Dubiel).

W kategorii zespołów autentycznych Złoty Gryf przyznano Zespołowi Regionalnemu Mali Lipniczanie z Centrum Kultury w Korzennej (Maria Jaworecka), Srebrny Gryf przypadł Zespołowi Regionalnemu Małe Rożnowioki z GOK w Gródku nad Dunajcem (Beata Grzegorzek), Brązowy Gryf dla Zespołu Regionalnego Młody Jawor z miejscowości Krempachy.

Przegląd został przeprowadzony bardzo sprawnie dzięki zaangażowaniu wszystkich pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy. Sponsorami przedsięwzięcia były firmy: Ban-Kor-Bet, Bruk-Bet, Darco, Fundacji Śnieżki Twoja Szansa, Igloocar i Painpol. Loterię wspomogły firmy: Ravi, Pepel, Indygo, Galicja, Painpol, Bogmar, Kograko, Jubilatka, FHU Troja, PSS Społem, Carrefour, FFiL Śnieżka, Eurofirany, Modern Clock, Ubezpieczenia Róża Kędzior oraz Środowiskowy Dom Samopomocy w Dębicy, Warsztaty Terapii Zajęciowej w Woli Żyrakowskiej, Powiat Dębicki, Urząd Miejski w Dębicy i Miejski Ośrodek Kultury  w Dębicy.

GALERIE ZDJĘĆ
Formy różne
Taniec ludowy

fot. Andrzej Janiec

 

Galeria zdjęć

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech