Welcome to MOK Dębica   Click to listen highlighted text! Welcome to MOK Dębica Powered By GSpeech

Drugi raz w przeciągu kilkunastu dni Zespół Pieśni i Tańca „Igloopolanie” zaprezentował swoje umiejętności przed dębicką publicznością. Pierwszy koncert zorganizowano z okazji 40-lecia zespołu, drugi pod hasłem: „Każdy serce swe otwiera, bo ZPiT „Igloopolanie” dla Błażeja zbiera” był występem charytatywnym. Jego celem było zebranie środków na leczenie i rehabilitację 9-letniego chłopca Błażeja dotkniętego ciężką chorobą. Koncert odbył się w Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy.

Starsze rodzeństwo Błażeja, miłośnika piłki nożnej i matematyki, tańczy w „Igloopolanach”. Jego dziadek był członkiem kapeli zespołu. Wstęp na koncert charytatywny był równoznaczny z wykupieniem cegiełek w cenie 20 i 10 złotych. Poza tym wystawiono puszki, do których zbierano dobrowolne datki od widzów.

Przy wypełnionej po brzegi widowni DK „Mors” „Igloopolanie” powtórzyli swój koncert jubileuszowy. Na zakończenie pierwszej części tego pięknego koncertu na scenie pojawił się gość niespodziany ks. Grzegorz Franczyk z kościoła pw. Krzyża Świętego i Matki Bożej Bolesnej, który zaśpiewał kilka piosenek i zadeklarował wspomaganie Błażejka w swojej modlitwie.

Wzruszający list od Błażeja odczytało jego rodzeństwo. Chłopiec podziękował wszystkim za organizację koncertu i chęć pomocy, dyrekcji MOK i jego pracownikom. Do zespołu zwrócił się: – Kochani „Igloopolanie” dziękuję wam za koncert. Lubię oglądać wasze szybkie tańce. Dziękuję – tak postępują przyjaciele.


GALERIA ZDJĘĆ
fot. Andrzej Janiec

 

Galeria zdjęć

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech