Serdecznie zapraszamy Państwa do rzeszowskiego teatru na poruszający spektakl „Pogorzelisko” w reżyserii Cezarego Ibera. Spektakl zbudowany na wzorcach tragedii antycznych, nikogo nie pozostawia obojętnym. Wzrusza i pozostawia w widzu trwały ślad.

Nawal Marwan w testamencie przekazuje swoim dzieciom dwa listy. Jeden do ich ojca, który potencjalnie zginął na wojnie, a drugi do ich brata, o którego istnieniu właśnie się dowiedzieli. Jeanne i Simone jadą na Bliski Wschód, aby ich odnaleźć i dostarczyć im listy zostawione przez matkę. Wyruszają w podróż, która odkryje przed nimi historię matki, horror wojny, siłę przyjaźni oraz okrucieństwo zemsty i siłę wybaczania, a w końcu ich własne pochodzenie.

„Nie jesteśmy tylko swoją pracą i swoją pasją. Nie jesteśmy wyłącznie swoim krajem i swoim wychowaniem. Jesteśmy także wszystkimi przodkami naszej rodziny. Z ich historiami i ich kulturą. Bo drzewo to nie tylko korona, która pnie się do jasnego nieba. Drzewo to również korzenie, sięgające w głąb mrocznej ziemi.”- zapowiada swoją realizację Cezary Iber.

Spektakl „Pogorzelisko” nie jest kolejną opowieścią o okropnościach wojny. Pokazuje, jak nienawiść niszczy ludzi od środka, nie tylko jej uczestników, ale także kolejne pokolenia.

Spektakl zostanie wystawiony 02.02.2017r. (czwartek) o godzinie: 19.00 na Dużej Scenie.

Czas trwania: 160 min (1 przerwa)

Cena biletu: 35 zł

Kwotę za bilet należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 18 stycznia przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, ul. Sportowa 28.
bądź osobiście w DK „Śnieżka”, DKiK „Kosmos” lub DK „Mors” – pokój nr 35.

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.
* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 17:15, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).
* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.
Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.