Nastąpiła zmiana terminu Koncertu Noworocznego Szkoły Muzycznej, który odbędzie się 13 stycznia w Domu Kultury 'Mors", czyli tydzień później niż planowano. Koncert rozpocznie się o godz.17.00, wstęp wolny.

W programie usłyszeć będzie można najpiękniejsze Kolędy i Pastorałki oraz utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej.

W pierwszej części z repertuarem ściśle związanym z tradycjami obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia wystąpią:

- Dziecięca Orkiestra Smyczkowa w skład, której wchodzą uczniowie PSM I st. w Dębicy, dyrygentem jest mgr Marta Fortuna,

- Chór PSM I st. w Dębicy w skład , którego wchodzą uczniowie PSM I st. w Dębicy. Dyrygentem jest mgr Alicja Stasiowska – Piwowar.

W drugiej części występu, która wprowadzi nas w nastrój karnawałowy usłyszeć będzie można utwory muzyki klasycznej i rozrywkowej w wykonaniu Orkiestry Instrumentów Dętych w skład, której wchodzą uczniowie PSM I st. w Dębicy, a prowadzącym jest mgr Andrzej Korus oraz Orkiestry Symfonicznej pod dyrekcją mgr Stanisława Świerka.

Członkowie orkiestry to absolwenci Akademii Muzycznych – nauczyciele, pozostali to uczniowie oraz absolwenci  Szkoły Muzycznej II stopnia w Dębicy. W części tej wraz z Orkiestrą Symfoniczną wystąpią zaproszeni soliści – Katarzyna Plewniak i Tomasz Furman. Koncert poprowadzi Renata Żabicka.

Organizatorzy: Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Krzysztofa Pendereckiego w Dębicy, Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Młodych Talentów w Dębicy, Miasto Dębica, Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy.

 

Galeria zdjęć