19 grudnia br. w Domu Kultury Mors odbyły się przedświąteczne warsztaty z udziałem rodziców i dzieci uczęszczających na cotygodniowe zajęcia plastyczne. Podczas zajęć otwartych dzieci tworzyły dekoracje bożonarodzeniowe. Mali artyści i ich najbliżsi członkowie rodziny (rodzice, babcie) z wielkim zaangażowaniem wykonywali stroiki świąteczne oraz nietypowe bożonarodzeniowe bombki.

Tworząc nie tylko łączyli pokolenia w przekazywaniu tradycji bożonarodzeniowych, ale również odkrywali możliwość doświadczania radości z działania rozwijającego sprawność manualną najmłodszych, ich kreatywność, wyobraźnię, umiejętność życzliwej komunikacji z dorosłymi oraz rówieśnikami.

Prezentowane zdjęcia są jedynie namiastką pracowitości i twórczej atmosfery panującej podczas wspólnego spotkania.

Cotygodniowe zajęcia plastyczne odbywają się w każdy poniedziałek o godz.17 i 18 w Domu Kultury Mors w Dębicy. Uczęszczają na nie dzieci w wieku od 5 do 7 lat. Prowadzi je Ewa Prokuska.