Po raz dziewiąty młodzież z Miejskiego Gimnazjum nr 1 zorganizowała koncert charytatywny pn. "Mikołaj dociera wszędzie...", z którego dochód przeznaczono na zakup wózka inwalidzkiego dla Kordiana, ucznia Zespołu Szkół Specjalnych w Dębicy. Gościem specjalnym był Mateusz Borek, dziennikarz i komentator sportowy.

Gwiazda telewizji Polsat przyciągnęła do Domu Kultury "Mors" całą rzeszę młodych fanów, pragnących dostać autograf i zrobić sobie wspólne zdjęcie. Wcześniej dziennikarz wziął udział w panelu dyskusyjnym, podczas którego podzielił się z zebraną publicznością swoją pasją, opowiedział o miłości do sportu, podróży i poznawania nowych ludzi. Nie zapomniał przy tym wspomnieć o dębickich korzeniach i pierwszych krokach stawianych na scenie domu kultury.

W części artystycznej koncertu można było zobaczyć prezentacje akrobatyczne i taneczne w wykonaniu rzeszowskich szkół "Elite Talent Club" i "Gasiek". Na scenie wystąpili również dębiczanie - adepci Szkoły Tańca i Ruchu „Soul Dance”, grupa taneczna "Simply Swagg" oraz wokaliści z Miejskiego Gimnazjum nr 1.

Nie zabrakło akcentów sportowych, Dębicka Akademia Karate Tradycyjnego dała widowiskowy pokaz umiejętności, a reprezentanci Dziecięcej Akademii Piłkarskiej rozegrali krótki sparing, który komentował, z właściwą sobie charyzmą, Mateusz Borek.

fot. Łukasz Pas