W Domu Kultury „Mors” Miejskiego Ośrodka Kultury Fundacja „Uśmiech Dziecka” oraz Niepubliczna Szkoła Podstawowa Weldon School przedstawiły spektakl teatralny „Mały Książę” wg. Antoinea de Saint-Exuperego. Na widowni zasiedli uczniowie młodszych klas szkół podstawowych w Dębicy oraz przedszkolaki.

Przedstawienie zostało przygotowane w ramach akcji „Pomoc dla Jakuba”. Chłopiec ma dopiero roczek i jest chory na nieuleczalną chorobę genetyczną, na zespół Pradera-Williego, charakteryzującą się niskim wzrostem, niedorozwojem mięśni oraz brakiem uczucia sytości. Kubuś z mamą byli gośćmi spektaklu.
W przedstawieniu wzięli udział uczniowie I klasy Weldon School oraz ich młodsi koledzy, 6-latki z przedszkola Weldon Kids.
„Mały Książę”, to niezwykła opowieść przeznaczona zarówno dla dzieci jak i dorosłych odbiorców. Fabuła przedstawienia oparta jest na książce francuskiego pisarza Antoine'ade Saint- Exupery.
Narratorem przedstawienia jest pilot, któremu zepsuł się samolot i zmuszony został do wylądowania na pustyni. Pewnego dnia pojawia się obok niego mały chłopiec, tytułowy bohater – Mały Książę, który opowiada mu swoją historię. Podróżuje on po różnych planetach, poznaje interesujące postaci stara się odnaleźć prawdziwego przyjaciela. W czasie podróży dowiaduje się czym jest przyjaźń i miłość oraz co to znaczy być odpowiedzialnym za drugą istotę.
Jak powiedziała Agata Żmuda, dyrektor Weldon School: - Opowieść ta, zmusza nas do refleksji i zastanowienia się nad sensem życia i naszym postępowaniem. W życiu człowieka nie jest najważniejsze posiadanie różnych przedmiotów i bogactw, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu, patrzenie na drugą osobę sercem. To jest dziś główne nasze przesłanie, jakie chcą przekazać widzom nasi mali aktorzy.
Osoby zaangażowane w projekt „Małego Księcia”
Reżyseria, muzyka i choreografia - Jolanta Lula, teksty piosenek i choreografia – Renata Żabicka, scenografia – Joanna Lebryk, Justyna Reguła
Występowali: uczniowie klasy I Szkoły Weldon School: Mały Książę – Franciszek Bukowski, Róża- Sophie Antaki, Kamil Bukowski- pilot, Olivia Chałuda – królowa, Jakub Kurc – król, Mikołaj Bespalenko – bankier, Nadia Ocieczek- latarnik, Amelia Pazdan – geograf, Milena Zator – czarodziejka, Agata Komala – lis
Dzieci z Przedszkola Weldon Kids – układ taneczny drzew - baobaby: Nadia Kardyś, Aniela Tabasz, Aleksandra Pysz, Milena Baszczuk, Amelia Hajduk, Zuzanna Drozdowska
Dzieci z Przedszkola Weldon Kids – układ taneczny latarenki i róże: Milena Małozięć, Maja Boro, Wiktoria Frankiewicz, Zuzanna Domaradzka, Aleksandra Domaradzka, Alicja Romaniec
Oliwier Stochel – wokal.

fot. Andrzej Janiec

galeria zdjęć

Galeria zdjęć