Pięknym sukcesem zakończył się występ dwóch grup Zespołu Pieśni i Tańca „Igloopolanie” w Łańcucie. III miejsce zdobył zespół prowadzony przez Kingę Jurek, I miejsce wywalczyła ekipa starsza prowadzona przez jej męża Kacpra Jurka.

W Łańcucie „Mali Igloopolanie” wzięli udział w VI Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec”. „Mali Igloopolanie” zaprezentowali Tańce Kaszubskie w II kategorii wiekowej (9-12 lat) i wywalczyli III miejsce. Konkurowało z nimi 10 zespołów z całego województwa.
„Igloopolanie” - grupa młodzieżowa zaprezentowali się w III kategorii wiekowej (13-19 lat) w suicie Tańców Sądeckich. W swojej kategorii wiekowej rywalizowali z 8 zespołami z całego województwa i wywalczyli I miejsce.

W Zespołach „Małych Igloopolan” tańczy 80 dzieci i młodzieży z Dębicy i okolic. Zajęcia odbywają się w Domu Kultury „Mors”. Instruktorami tańca, którzy szkolą dzieci i młodzież są Kinga i Kacper Jurkowie. Akompaniatorami są; Zenon Piękoś i Stanisław Wiktor. Przygotowaniem kostiumów zajmuje się Krystyna Wiktor, kierownikiem Zespołu jest Zdzisław Worek.

Galeria zdjęć