Agencja Artystyczna "Aplauz" zaprasza na 23. Dni Sztuki - Dębica 2021. Imprezę objęli honorowym patronatem Starosta Powiatu Dębickiego Piotr Chęciek i Burmistrz  Miasta Dębicy Mariusz Szewczyk.

SMAK ŻYCIA... Smak Miłości
Spektakl teatralno - muzyczny

W Teatrze Muzycznym trwa próba generalna premierowego przedstawienia. Nieoczekiwanie z Wiednia przyjeżdża wielka diva operowa, dawna szalona miłość dyrektora i solistka starego teatru Maria. Po dwudziestu latach wraca do kraju, staje na  scenie swojego ukochanego teatru, zawiedziona i rozczarowana, że nie udało jej się zrobić oszałamiającej kariery za granicą,n ale z wielką  nadzieją, że spotka swoją dawną miłość. Czy Marii uda się ponownie zdobyć serce dawnego kochanka? Czy odżyją wspomnienia i dawna namiętność. Czy znowu stanie się gwiazdą swego teatru? Pytania stare jak świat. Piękna muzyczna opowieść o życiu, tęsknocie, miłości.

W programie znajdą się najpiękniejsze standardy muzyki rozrywkowej i musicalowej (Webber, Mancini, Loewe, Almovan) oraz teksty literackie.

Wystąpią:
Dorota Helbin - krakowska aktorka, śpiewaczka, występująca z wielkim powodzeniem na wielu scenach w Polsce i za granicą
Jan Michalak - bas - baryton
Paula Maciołek - sopran i Jarosław Bielecki - tenor, soliści Opery Krakowskiej
Kameralny zespół muzyków Filharmonii Podkarpackiej - Team For Voices pod dyrekcją  Janusza Tomeckiego, autora aranżacji do wszystkich utworów muzycznych w tym spektaklu

Scenariusz i dobór utworów muzycznych: Jan Michalak

Teksty literackie, reżyseria: Ewa Korczyńska

8 października 2021

Bilety w cenie 35 zł do nabycia w DK Mors

MISTERIUM - SERCA I DUCHA
Koncert

Piękne, mądre, filozoficzne teksty poetów: Twardowskiego, Herberta, Brandstaettera i muzyka mistrzów kompozycji: Bacha, Mozarta, Haendla, Belliniego, Kilara, Świdra. Usłyszymy najsłynniejsze dzieła na głosy solowe i chór mieszany. Ten spektakl to forma muzycznego wyciszenia, zadumy i odpoczynku dla wzburzonych myśli, w czasie kiedy ludzie rzadziej ze sobą spokojnie rozmawiają, a częściej na siebie pokrzykują.

Wykonawcy:
Beata Kraska - Kosiara - sopran, śpiewaczka polskich scen operowych
Jan Michalak bas - baryton
Strzyżowski  Chór Kameralny pod dyrekcją  Grzegorza Oliwy
Wiktoria Cieśla - skrzypce
Lena Goleń - organy
Jakub Bulzak - narrator

Scenariusz i reżysera: Jan Michalak

10 października 2021
Dom Kultury Śnieżka

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w DK Mors

Prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych związanych z Covid- 19 i zaleceń Ministerstwa Zdrowia.