Miłośników tańca i teatru z pewnością zainteresuje jedna z naszych październikowych propozycji kulturalnych, jaką będzie spektakl „Lorem Ipsum” grupy Vagabond Physical Collective, prezentowany w ramach programu Scena dla Tańca 2019, organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

Program Scena dla Tańca jest programem własnym Instytutu Muzyki i Tańca, w ramach którego dofinansowywane są projekty pozwalające na regularną obecność spektakli tanecznych na scenach teatralnych i w innych instytucjach prezentujących projekty z dziedziny sztuk performatywnych w całej Polsce.

Vagabond Physical Collective to nieformalny kolektyw artystyczny, tworzony przez absolwentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu i Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. „Lorem Ipsum”, autorski spektakl grupy, traktuje o poczuciu niespełnienia, które może być przyczyną ekstremalnie silnych uczuć i namiętności. To traktat o przekraczaniu granic w celu zaspokojenia własnych pragnień.

Dotychczas spektakl zdobył uznanie m.in.: komisji Polskiej Platformy Tańca 2019, jury II edycji konkursu na najlepszy spektakl teatru niezależnego The Best OFF, Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Scena dla Tańca 2019, Instytutu Teatralnego w ramach programu Teatr Polska 2019.

reżyseria: Paweł Urbanowicz
choreografia: zespół
dramaturgia: Anna Turczyńska, Franciszek Szumiński
reżyseria świateł: Paweł Murlik
muzyka: Mateusz Flis

występują:
Monika Witkowska
Karolina Januszek
Omar Karabulut
Oscar Mafa
Jarosław Mysona

23 października 2019 | 19:00

Bilety: normalne 20 zł / ulgowe 10 zł - do nabycia w DK Mors.