Artystyczny sezon 2019/20 w Miejskim Ośrodku Kultury zainauguruje 7 września koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej. W programie zatytułowanym „Ballady na dwa serca” usłyszymy piosenki żeglarskie oraz ballady z repertuaru Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego i Żanny Biczewskiej.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”. Od ponad 10 lat Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat fascynuje się także repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których to twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, w ujmujący sposób opisujących to, co w życiu często trudno wyrazić słowami. Wykonawcy, wyśpiewując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców.

7 września 2019
DK Mors

Bilety: 40 zł / 30 zł – do nabycia w sekretariacie DK Mors, kasie DKiK Kosmos oraz online: www.kosmos.mokdebica.pl i www.kupbilecik.pl.