Dwa dni trwał w Domu Kultury „Mors” w Dębicy 9. Powiatowy przegląd Kolęd i Pastorałek. Pierwszego dnia występowali uczniowie klas młodszych oraz IV – VI szkół podstawowych. Drugiego dnia występowali ich starsi koledzy ze szkól podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 

 

Jury pierwszego dnia tworzyli: Marta Fortuna, Jan Borek oraz Piotr Madura. W kategorii solistów klas 0 – 3 1 miejsce przyznali Zuzannie Bukowskiej, 2 miejsce: Zofii Mroczce z SP nr 8 oraz Laurze Jedlińskiej, 3 miejsce: Emilii Drąg z MOK Dębica, Antoninie Barnaś z Vocal Studio Dębica i Karolinie Wojtyle z Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek. Wyróżnienia otrzymali: Agata Borowiec z SP nr 5 i Justyna Staroń z SP w Głobikowej. W kategorii solistów klas 4 – 6 1 miejsce przyznano Julii Sikorze z SP w Stobiernej i Zuzannie Śliwie z Vocal Studio Dębica, 2 miejsce: Zuzannie Stanoch z SP w Chotowej i Katarzynie Czerwiec z SP w Straszęcinie, 3 miejsce: Wiktorii Kawie z Muzykomanii w Nagawczynie, Julii Kosowskiej z SP w Straszęcinie, Marcelinie Pisarz z SP w Wiewiórce i Martynie Poznańskiej z SP w Pilźnie. Wyróżnienia: Aneta Pytel z SP w Chotowej, Oliwier Stochel z MOK Dębica, Daria Czaja z MOK Dębica, Zofia Gawle z SP nr 5 i Tymoteusz Ferenc z SP nr 8. W kategorii zespołów jury przyznało wyróżnienie Zespołowi Wokalnemu z SP w Pustkowie Osiedlu.

Drugiego dnia jury tworzyli: Agnieszka Augustynowicz, Jan Borek i Paweł Adamek. W kategorii uczniów klas VII – VIII oraz gimnazjów I miejsce przyznano Sarze Chwastek z MOK Dębica i Norbertowi jedlińskiemu z Centrum Kultury i Bibliotek gminy Dębica. II miejsce przyznano Weronice Chmurze z SP w Woli Wielkiej. III miejsce: Martyna Josypów z SP nr 11 i Mateusz Szymczyk z ZS w Podgrodziu. Wyróżnienia: Katarzyna Kubicka z ZS w Podgrodziu, Aleksandra Świder z CKiB gminy Dębica, Emilia Węgrzyn z MOK Dębica oraz Maksymilian Wygonik za akompaniament. W kategorii zespołów wyróżnienie przyznano Zespołowi Wokalnemu z CKiB gminy Dębica a nagrodę wręczono zespołowi The Flowers z ZS nr 2 w Dębicy.

Gratulując nagrodzonym i wyróżnionym jurorzy zwrócili jednak uwagę na zbyt pesymistyczny nastrój wykonywanych utworów. Apelowali, aby w przyszłym roku korzystać z kolęd i pastorałek, które charakteryzują radosny okres Bożonarodzeniowy.

 

GALERIA ZDJĘĆ
fot. Andrzej Janiec, Łukasz Pas

 

Galeria zdjęć