14 marca zapraszamy do Domu Kultury „Mors” na „Alicję w Krainie Muzycznej Magii”, muzyczny spektakl krakowskiej Filharmonii Futura, adresowany do najmłodszych widzów.

Muzyczny i edukacyjny spektakl dla dzieci (5-13 lat). To muzyka, magia, intryga, dynamiczna akcja i dobry humor. Akcja rozgrywa się na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Jest to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna. Publiczność poznaje niezwykle barwnych bohaterów. Na ekranie pojawią się m.in.: Skrzypek na dachu (Zbigniew Wodecki) i dobra wróżka Polihymnia (Małgorzata Ostrowska), na scenie zawita Królik Raper, Kapelusznik Jazzman, księżna Atonalia, komputerowy Wirus, pełen złych zamiarów intrygant Tryton oraz tytułowa Alicja. Widowisko przepełnione jest muzyką i humorem. Spektakl ma także walor edukacyjny. Podróżując po Królestwie Muzycznej Magii główna bohaterka poznaje style i instrumenty muzyczne, a na początku widowiska Profesor Nuta zapoznaje młodych widzów z terminologią muzyczną.
Występują: Sylwia Lorens, Kajetan Wolniewicz/Piotr Piecha, Piotr Franasowicz/Karol Polak, Leszek Wiśniowski, Marysia Hajto/Hania Malinowska, Mikołaj Blajda, Ewa Romaniak.
scenariusz, muzyka, reżyseria: Mikołaj Blajda
Czas trwania: 75 min.

14 marca 2019
DK Mors

bilety: normalne - 40 zł, ulgowe - 30 zł

Dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób - 25 zł / bilet.