14 marca zapraszamy do Domu Kultury „Mors” na dwa niezwykłe spektakle muzyczne krakowskiej Filharmonii Futura: „Alicję w Krainie Muzycznej Magii”, adresowaną do najmłodszych widzów, oraz „Upiora w Operetce” - barwne, multimedialne widowisko gwarantujące dobrą zabawę widzom od lat 6 do 106.

Muzyczny i edukacyjny spektakl dla dzieci (5-13 lat). To muzyka, magia, intryga, dynamiczna akcja i dobry humor. Akcja rozgrywa się na scenie i równolegle na kinowym ekranie. Jest to w połowie film, a w połowie tradycyjna sztuka teatralna. Publiczność poznaje niezwykle barwnych bohaterów. Na ekranie pojawią się m.in.: Skrzypek na dachu (Zbigniew Wodecki) i dobra wróżka Polihymnia (Małgorzata Ostrowska), na scenie zawita Królik Raper, Kapelusznik Jazzman, księżna Atonalia, komputerowy Wirus, pełen złych zamiarów intrygant Tryton oraz tytułowa Alicja. Widowisko przepełnione jest muzyką i humorem. Spektakl ma także walor edukacyjny. Podróżując po Królestwie Muzycznej Magii główna bohaterka poznaje style i instrumenty muzyczne, a na początku widowiska Profesor Nuta zapoznaje młodych widzów z terminologią muzyczną.
Występują: Sylwia Lorens, Kajetan Wolniewicz/Piotr Piecha, Piotr Franasowicz/Karol Polak, Leszek Wiśniowski, Marysia Hajto/Hania Malinowska, Mikołaj Blajda, Ewa Romaniak.
scenariusz, muzyka, reżyseria: Mikołaj Blajda
Czas trwania: 75 min.

14 marca 2019
DK Mors

bilety: normalne - 40 zł, ulgowe - 30 zł

Dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób - 25 zł / bilet.

Operetka podobnie jak opera ma swojego upiora, postać pełną tajemnic których rąbek uchyli podczas pełnego humoru spektaklu. Jego historia stanie się pretekstem do zaprezentowania najpiękniejszych fragmentów z operetek Księżniczka Czardasza, Wesoła Wdówka, Hrabina Marica, Baron Cygański i.in. w interpretacjach solistów polskiej sceny operetkowej: Sylwii Lorens oraz Jakuba Oczkowskiego z towarzyszeniem orkiestry Filharmonii Futura. Widowisko to również solistyczne popisy znakomitego skrzypka Kamila Skickiego. W rolę upiora wciela się Artur Dziurman. Jak zawsze w widowiskach FF wykorzystane zostaną nowoczesne technologie, w tym barwne wizualizacje, współczesne aranżacje i zaskakujące rozwiązania sceniczne.
scenariusz, aranżacje utworów, reżyseria: Mikołaj Blajda
Czas trwania: 90 min.

14 marca 2019
DK Mors

bilety: normalne - 70 zł, ulgowe 60 zł

Dla grup zorganizowanych powyżej 20 osób - 45 zł / bilet.

Rezerwacje grupowe, kontakt, informacje: tel. 533 955 593, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., www.filharmoniafutura.pl. Ilość biletów ograniczona.