Kolejną propozycją wyjazdową Klubu Miłośników Teatru, Opery i Muzyki będzie spektakl  „Z biegiem lat, z biegiem dni [gdzie jest Pepi]”, w reżyserii Agnieszki Glińskiej, który 17 grudnia wystawiony zostanie w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

W 1978 roku Andrzej Wajda wystawił na scenie Starego Teatru siedmiogodzinny spektakl stanowiący montaż młodopolskich dramatów. Dwa lata później opowieść o mieszczańskim Krakowie z przełomu wieków przekształcono w słynny serial telewizyjny. Do scenariusza spektaklu powróciła niedawno Agnieszka Glińska, przenosząc go na scenę Teatru Słowackiego. Zamiarem reżyserki nie było rekonstruowanie dawnego spektaklu, posłużył on raczej jako pretekst do poszukiwania nowych znaczeń tamtych opowieści.

Postacie literackie zaczerpnięte z modernistycznych dramatów spotykają się z autentycznymi mieszkańcami ówczesnego Krakowa - Zapolską, Przybyszewskim, Dagny Juel czy Boyem Żeleńskim. Podtytuł spektaklu (Gdzie jest Pepi) zyskuje również wymiar metaforyczny – odsyła nas do losów żydowskiej inteligencji. Reżyserka sięga bowiem do prywatnego archiwum rodzinnego, próbując odtworzyć bieg życia własnej prababki - Pepi Weiss.

Poprzez opowieść utkaną ze starych fotografii, strzępów informacji, domysłów i zadeptanych śladów reżyserka próbuje przywołać pamięć o tych, którzy kiedyś żyli na sąsiednich ulicach, chodzili tymi samymi ścieżkami, a których potworność Zagłady skazała na nieistnienie. To, co naprawdę ważne - choćby wydarzyło się sto lat temu - jest w nas dalej. Jakby zdarzyło się wczoraj.

Na to ze wszech miar interesujące przedstawienie, w którym gra cały zespół Słowackiego, gościnnie - Łukasz Simlat oraz reżyserka przedstawienia Agnieszka Glińska, zapraszamy do Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie – 17 grudnia 2017 r., o godz. 17.00.

Cena biletu: 42 zł – ulgowy (bilet grupowy)
Kwotę za bilet należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 22 listopada przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, ul. Sportowa 28.

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.

* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 14.30, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).

* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.

Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.