Rozpoczęła się 5. edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Emanacje. Z 40 koncertów, które odbywać się będą w Lusławicach i innych obiektach na terenie Małopolski zarezerwowaliśmy dla Państwa 6 koncertów.

Wędrujące, artystyczne wakacje Klubu Miłośników Teatru, Opery i Muzyki  ruszyły. Kto z Państwa był w Mielcu na pierwszym festiwalowym koncercie XX Międzynarodowego Festiwalu Muzyki (a był to koncert Orkiestry Smyczkowej katowickiego NOSPR-u), może potwierdzić, że początek tego wędrowania był całkiem interesujący.  Przypominamy uprzejmie, że kolejny koncert w Mielcu (nieodpłatny) już 8 lipca o godz. 20:00. W Parku Oborskich wystąpi URMULI Quintet z Gruzji.
Ale to dopiero początek, jako że do festiwalu mieleckiego już dołącza 5. edycja EMANACJI w Lusławicach. Zachęcamy do przejrzenia  wakacyjnych planów i rezerwacji miejsca na wyjątkowe, nieodpłatne koncerty festiwalowe.

EMANACJE rozpoczęły się  koncertem Orkiestry Scharoun Ensemble Berlin. Szansa, aby posłuchać kolejnych fantastycznych artystów pojawia się 9 lipca (niedziela) o godz. 12.00. Artyści koncertować będą wraz ze swoimi studentami Letniej Akademii Muzyki.

Z 40 festiwalowych koncertów, które odbywać się będą w Lusławicach i w ciekawych obiektach na terenie całej Małopolski zarezerwowaliśmy 6 koncertów, wszystkie w Centrum. Na każdy z nich tylko po 30 miejsc. Zainteresowanie koncertami, o czym bywalcy dobrze wiedzą jest ogromne; stąd namawiamy Państwa żeby decyzji o udziale w tych fantastycznych spotkaniach z muzyką nie odkładać na ostatnią chwilę.

Poniżej kalendarium zarezerwowanych  koncertów:

09 lipca, godz.12:00
Koncert studentów i pedagogów Letniej Akademii Muzyki Scharoun Ensemble Berlin

26 lipca, godz.19:00
Międzynarodowa Akademia Chóralna, Rolf Beck, Eric Stoklossa, Akademia Orkiestrowa Sinfonietty Cracovii

10 sierpnia, godz. 19:00
Krystian Tkaczewski i uczestnicy Międzynarodowych Konkursów Pianistycznych

14 sierpnia, godz.19:00
Opus Ensemble & Korean Young Artists

26 sierpnia, godz.19:00
Slovak Sinfonietta, Paweł Przytocki, Wojciech Niedziółka

03 września, godz.19:00
Polska Orkiestra Młodzieżowa LYO, Adrián Varela, Mariusz Patyra

Warto zapoznać się ze szczegółowym programem koncertów, który znajduje się na stronie www.emanacje.pl

* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 17.30 przy wyjazdach na koncerty o godz. 19.00, wyjątkiem będzie pierwszy koncert - wyjazd zaplanowany będzie na godz. 10.30. Miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).

Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.