Na brak atrakcji z okazji Dnia Dziecka nie mogły narzekać dzieci z Dębicy. Miejski Ośrodek Kultury zaprosił je do swoich dwóch placówek: Domu Kultury i Kina „Kosmos” oraz muszli koncertowej przy Domu Kultury „Mors” na osiedlu Słonecznym.

W muszli koncertowej przy Domu Kultury „Mors” atrakcje dla dzieci rozpoczęły się o godzinie 16.00. Zaprezentowały się grupy artystyczne MOK z Domu Kultury „Śnieżka”: „Tutu”, „Mini Tutu”, „Śnieżynki”, „Niezapominajki”, „Iskierka”, „Pantera”, „Art Vocal”, grupy baletowe oraz „Mali Igloopolanie”. Uczestnicy zabawy mogli również obejrzeć prace uczniów Szkoły Rysunku, prowadzonej w Galerii Sztuki MOK. Dzieci mogły pobawić się w dmuchanym placu zabaw, wziąć udział w przygotowanych dla nich grach, zabawach i konkursach. Były nagrody, drobne prezenty i niespodzianki oraz lody i inne słodkości.

Wszyscy wykonawcy bardzo podobali się licznie zebranym widzom, tym małym i tym dorosłym. Prawdziwym jednak wyczynem był występ „Małych Igloopolan” w układzie krakowiaka. W drugiej części tańca wskutek technicznych problemów tancerzom zabrakło muzyki. Nie zepsuło to jednak występu. Choreograf „Małych Igloopolan” Kinga Jurek „taktowała” występującym, którzy nie dość, że tańczyli do końca, to także równo zaśpiewali przyśpiewkę. Widzowie nagrodzili występ burzliwymi oklaskami doceniając ich kunszt, sceniczne obycie i pracę choreografa Kingi Jurek.

Prawie 500 widzów uczestniczyło w filmowym Dniu Dziecka w DKiK „Kosmos”, gdzie poza animacją „Dudi: cała naprzód” czekało na najmłodszych widzów sporo atrakcji. Dużym powodzeniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, był popcorn, wata cukrowa i różne niespodzianki.  Mamy nadzieję, że ten dzień dostarczył małym sympatykom kina dużo radości.

Sponsorzy: Galeria Dębicka, PSS Społem - Dębica, Drukarnia Prografix, Cukiernia Bassara, Cukiernia Wiktor, Firma Mistyk, Spółdzielnia Mieszkaniowa Igloopol, Restauracja Aromat, Tabor Dębica, MPEC Dębica, Wodociągi Dębickie, MKS Dębica.

Wszystkim sponsorom oraz pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury, organizatorom Dnia Dziecka w Dębicy należą się podziękowania. Dzięki nim dzieci mogły wziąć udział w kilkugodzinnej zabawie.

 

GALERIA ZDJĘĆ - MORS
fot. Andrzej Janiec

 

GALERIA ZDJĘĆ - KOSMOS

 

 

Galeria zdjęć