„Mali Igloopolanie” z Miejskiego Ośrodka Kultury w Dębicy zanotowali na swoim koncie kolejny sukces w konfrontacji z innymi zespołami folklorystycznymi. Tym razem było to drugie miejsce w VIII Wojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tańca Ludowego „Garniec” w Łańcucie.

Jak tłumaczy Adam Opałka, kierownik artystyczny w Miejskim Domu Kultury w Łańcucie festiwal został zorganizowany z tego powodu, że na Podkarpaciu i w Polsce coraz mniej jest przeglądów i festiwali skierowanych jedynie do dziecięcych i młodzieżowych zespołów folklorystycznych. A że taka potrzeba istnieje świadczyć może duże zainteresowanie przeglądem w Łańcucie. Poza tym jest to jedyny przegląd w kraju w którym mogą wystąpić nawet przedszkolaki.

W tym roku „Mali Igloopolanie” startowali w drugiej kategorii wiekowej rywalizując z 10 zespołami z województw: podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego. Reprezentanci dębickiego MOK zatańczyli „Krakowiaka narodowego” w 5 minutowym programie zdobywając drugie miejsce w swojej kategorii.

Choreografem i opiekunem grupy jest Kinga Jurek, opracowanie muzyczne i akompaniament: Zenon Piękoś i Stanisław Wiktor, przygotowanie kostiumów : Krystyna Wiktor. Kierownikiem zespołu jest Zdzisław Worek.

Warto dodać, że drugie miejsce w Łańcucie jest trzecim w ostatnim czasie sukcesem zespołu „Mali Igloopolanie”. W listopadzie ubiegłego roku zdobyli I miejsce na przeglądzie „Pasikonik” w Mielcu. Natomiast w marcu - I miejsce na przeglądzie „Złoty Gryf” w Dębicy.

 

GALERIA ZDJĘĆ

Galeria zdjęć