Zapraszamy na najbliższe wyjazdy Klubu Miłośników Teatru, Opery i Muzyki. Już 24 marca w sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach odbędzie koncert „Jeszcze Polska Muzyka”. Kolejną propozycją będzie wyjazd do Opery Krakowskiej na spektakl „Orfeusz i Eurydyka” Ch. W. Glucka w reżyserii i choreografii Giorgia Madii, który wystawiony zostanie 28 kwietnia.

Utwory polskich klasyków – Karola Szymanowskiego i Witolda Lutosławskiego w zderzeniu z muzyką Ralpha Vaughana Williamsa i Franza Schuberta zabrzmią w wykonaniu Orkiestry Akademii Beethovenowskiej. Cykl „Jeszcze polska muzyka…” to autorskie przedsięwzięcie Orkiestry Akademii Beethovenowskiej – jednego z czołowych polskich zespołów symfonicznych młodego pokolenia, tworzonego przez najwybitniejszych studentów i absolwentów europejskich wyższych szkół muzycznych.

Program:
Karol Szymanowski – I Koncert skrzypcowy op. 35
Franz Schubert – VIII Symfonia h-moll D.759 „Niedokończona”
Ralph Vaughan Williams – Lark Ascending
Witold Lutosławski – Mała suita na orkiestrę kameralną

Wykonawcy:
Orkiestra Akademii Beethovenowskiej
Marta Magdalena Lelek – skrzypce
Paweł Riess – dyrygent
Bartosz Staniszewski – dyrygent
Dariusz Stańczuk – słowo

Koncert odbędzie się 24 marca o godz.19.30 w sali sali koncertowej Europejskiego Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Zapraszamy do rezerwacji bezpłatnych kart wstępu na to wydarzenie.

* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 18:00, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd). Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.

Mityczna historia miłości silniejszej niż śmierć, to odwieczny synonim wielkiego uczucia i ogromnej straty. Libretto opery oparte jest na micie greckim. Eurydyka, żona Orfeusza, trackiego śpiewaka, została ukąszona przez żmiję i umiera. Orfeusz, aby ją odzyskać, schodzi do podziemia. Już prawie mu się udaje wyprowadzić Eurydykę do świata żywych, ale łamie boski zakaz, spogląda na nią i traci ukochaną na zawsze...

Spektakl wystawiony zostanie 28 kwietnia o godzinie: 18:30 na Dużej Scenie.
Czas trwania: 2 godz., ilość przerw: 1
Inscenizacja, reżyseria, choreografia i reżyseria światła: Giorgio Madia
Kierownictwo muzyczne: Marek Toporowski
Scenografia i kostiumy: Bruno Schwengl
Przygotowanie Chóru: Zygmunt Magiera

Cena biletu: 72 zł (bez biletów ulgowych)
Kwotę za bilet należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 30 marca przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, ul. Sportowa 28.
bądź osobiście w DK „Śnieżka”, DKiK „Kosmos” lub DK „Mors” – pokój nr 35.

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.
* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 15.30, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).
* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.