Przedstawiamy program IX Podkarpackiego Przeglądu Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych „Złoty Gryf”, który odbędzie się w dniach 11-12 marca w Domu Kultury „Mors”.

ZŁOTY GRYF - Formy Różne - 11 marca

Rozpoczęcie - godz. 9:30

 


KATEGORIA WIEKOWA 7-12

 

1. IMAGE DANCE
Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta – Gmina Dębica” w Pustkowie Osiedlu
ODLOT BOCIANÓW (4:32 min)
Choreografia: Jagoda Rak

2. STOKROTKI
Zespół Szkół Nr 1 w Jodłowej
MAGICZNY KWIAT (3:28 min)
Choreografia: Maryna Nawracaj

3. ANGELS DANCE
Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie
TANIEC ROBOTA (2:12 min)
Choreografia:

4. ŚNIEŻYNKI
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
URODZINY KLAUNA (3:00 min)
Choreografia: Iwona Cieśla

5. KROPELKI
Zespół Szkół Nr 1 w Jodłowej
TANIEC PTAKÓW (2:08 min)
Choreografia: Maryna Nawracaj

6. SPARTAKUS
Adamówka
EVERYBODY DANCE NOW (2:40 min)
Choreografia: Bogdan Sorokhman

7. RUBIKI
Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie
NA SZACHOWNICY (3:00 min)
Choreografia: ogdan Sorokhman

8. eNCIAKI
Szkoła Tańca N Rzeszów
HISTORIA O TOBIE (3:10 min)
Choreografia: Natalia Kamińska

9. DANCE FIT
Centrum Kultury i Promocji w Żyrakowie
SOULiJA BOY (2:10 min)
Choreografia: Bogdan Sorokhman

10. STOKROTKI
Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce
DANCE AND LOVE (2:30 min)
Choreografia: Marzena Szmyd

11. FUKS
Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”
KRÓL ZWIERZĄT (3:00 min)
Choreografia: Teresa Świdecka-Węglarz

12. ZESPÓŁ TANECZNY KIK (GR. ŚREDNIA)
Dom Kultury w Pysznicy
DZICY (3:23 min)
Choreografia: Teresa Świdecka-Węglarz

13. DZIECIĘCY ZESPÓŁ TAŃCA „TAMiTU”
Brzozowski Dom Kultury
PORZĄDNISIE… NIE CHCE MI SIĘ (4:15 min)
Choreografia: Agnieszka Wójcik-Gdula

14. KROPELKI
Zespół Szkół Nr 1 w Jodłowej
TANIEC KWIATÓW (3:04 min)
Choreografia: Maryna Nawracaj

15. ZESPÓŁ „TANECZNA EKSPLOZJA” Z PRZYSZOWA
Gminny Ośrodek Kultury w Bojnowie
DISCO ROBACZKI (3:00 min)
Choreografia: Paulina Paszek- Kruczyńska

16. STREETCIAKI
Szkoła Tańca Street Life
BACK TO FUNK (2:32 min)
Choreografia: Michał Samborski

17. TEATR TAŃCA „AleToNic” (GR. DZIECIĘCA)
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
NIE LUBIĘ SZPINAKU (4:00 min)
Choreografia: Izabela Serwan

18. ROZTAŃCZONA PACZKA
Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu
XXX (2:55 min)
Choreografia: Magdalena Skiba

19. FEEL THE BEAT
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
HIP HOP (2:50 min)
Choreografia: Bogdan Sorokhman

20. ZESPÓŁ „TANECZNA EKSPLOZJA” Z PRZYSZOWA
Gminny Ośrodek Kultury w Bojnowie
SMOKI (3:30 min)
Choreografia: Paulina Paszek- Kruczyńska

21. ISKIERKA ŁAŃCUT
Łańcuckie Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „Gest”
CHOMIKOWY ZAWRÓT GŁOWY (3:00 min)
Choreografia: Monika Hołub

22. R-REVOLUTION
Jasielski Dom Kultury
IT’S LIKE THAT (2:30 min)
Choreografia: Katarzyna Korona

23. KLEKS V
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
MINIONKI ROZRABIAJĄ (4:00 min)
Choreografia: Dagmara Krzanowska-Szelc

24. SMYK
Zespół Szkół Publicznych Nr 2 w Ustrzykach Dolnych
KRÓLESTWO ZIELONEJ ŁAKI (4:00 min)
Choreografia: Alicja Niedośpiał

25. ZESPÓŁ TANECZNY KIK (GR. NAJMŁODSZA)
Dom Kultury w Pysznicy
LIRYKA (3:00 min)
Choreografia: Teresa Świdecka-Węglarz

26. AKADEMIA TAŃCA „ART DANCE” Z NOWEJ DĘBY
UCZENNICE (3:50 min)
Choreografia: Magdalena Serafin

27. DZIECIĘCY ZESPÓŁ TAŃCA „TAMiTU”
Brzozowski Dom Kultury
RÓŻOWA PANTERA (3:46 min)
Choreografia: Agnieszka Wójcik-Gdula

28. ZESPÓŁ „TANECZNA EKSPLOZJA” Z PRZYSZOWA
Gminny Ośrodek Kultury w Bojnowie
OH, MICHAEL (3:20 min)
Choreografia: Paulina Paszek- Kruczyńska

29. FLOWDANCE
Miejski Ośrodek Kultury w Dynowie
XXX (3:30 min)
Choreografia: Anna Cichocka

 


 KATEGORIA WIEKOWA 13-18

 

1. TEATR TAŃCA „AleToNic”
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
KADRY PRZESZŁOŚCI (4:12 min)
Choreografia: Izabela Serwan

2. MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ TAŃCA BRZOZOWSKIEGO DOMU KULTURY „CANTABILE”
Brzozowski Dom Kultury
NEW YORK, NEW YORK (4:02 min)
Choreografia: Agnieszka Wójcik-Gdula

3. KLAPS
Rzeszowski Dom Kultury
LOST (3:58 min)
Choreografia: Filip Cieśla, Agnieszka Wojnarska-Koń

4. ISKIERKA ŁAŃCUT
Łańcuckie Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „Gest”
DZIESIĘĆ, DZIEWIĘĆ, OSIEM (4:30 min)
Choreografia: Monika Hołub

5. DAYS STARS
Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce
SAMOLOT (3:00 min)
Choreografia: Tomasz Berkowicz

6. KLEKS I
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie
NAD RZEKĄ (4:00 min)
Choreografia: Aleksandra Fejdasz

7. SZASSE
Gminny Ośrodek Kultury w Jedliczu
XXX (2:40 min)
Choreografia: Magdalena Skiba

8. AKADEMIA TAŃCA „ART DANCE“ Z NOWEJ DĘBY
PANDA (3.40 min)
Choreografia: Ewa Pluta

9. ZESPÓŁ TANECZNY „FUKS” GRUPA MŁODZIEŻOWA
Niżańskie Centrum Kultury „Sokół”
LET IT GO (4:18 min)
Choreografia: Teresa Świdecka-Węglarz

10. ZESPÓŁ TANECZNY „OMEGA”
Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce
DANCE OFF (3:00 min)
Choreografia: Tomasz Berkowicz

11. PANTERA
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
GWIAŹDZISTA NOC (4:00 min)
Choreografia: Agat Lig-Sarama

12. CHEERLEADERS LIPIE
Miejsko-Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolski
WELCOME TO THE DANCE FLOOR (4:20 min)
Choreografia: Anna Iwaszek, Aneta Lis, Magdalena Orzech

13. SHADOW
Miejski Osrodek Kultury w Dynowie
XXX (3:30 min)
Choreografia: Anna Cichocka

14. ZESPÓŁ „TANECZNA EKSPLOZJA” Z PRZYSZOWA
Gminny Ośrodek Kultury w Bojanowie
OBLICZE WALCA (3:55 min)
Choreografia: Paulina Paszek-Kruczyńska

15. IMAGE DANCE
Stowarzyszenie „Orkiestra Dęta – Gmina Dębica”
TO NIC, ŻE PADA (4:40 min)
Choreografia: Jagoda Rak

16. PIRAMIDA
Zespół Placówek Oświatowych w Morawicy
BRZMIENIE SZEPTU (6 min)
Choreografia: Kamil Zdańkowski

17. ISKIERKA ŁAŃCUT
Łańcuckie Stowarzyszenie Wspierania Edukacji Artystycznej „Gest”
GODZINA W (2:50 min)
Choreografia: Monika Hołub

18. STREET FRESH
Szkoła Tańca Street Life
HIP HOP DONT SHOP (2:30 min)
Choreografia: Bogdan Sorokhman

19. DAY STARS
Gminny Ośrodek Kultury w Chorkówce
TRICKY (2:15 min)
Choreografia: Marzena Szmyd

20. MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ TAŃCA BRZOZOWSKIEGO DOMU KULTURY „CANTABILE”
Brzozowski Dom Kultury
HERNANDO'S DREAMS (3:57 min)
Choreografia: Agnieszka Wójcik-Gdula

21. GOLDIGIRLS
Szkoła Tańca Street Life
THE REAL DANCE (2:48 min)
Choreografia: Michał Samborski, Bogdan Sorokhman

22. AKADEMIA TAŃCA „ART DANCE” Z NOWEJ DĘBY
ZAGUBIENI
Choreografia: Anna Tymków

23. ALTRO
Miejsko Gminny Dom Kultury w Głogowie Młp.
CRUSHING MAMMA MIA (5:00 min)
Choreografia: Anna Bylak

 


ZŁOTY GRYF - Taniec Ludowy - 12 marca

Rozpoczęcie - godz. 10.00

 


 KATEGORIA WIEKOWA 7-12

 

1. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „MALI IGLOPOLANIE"
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy
KRAKOWIAK NARODOWY (5:00 min)
Choreografia: Kinga Jurek

2. MIĘDZYSZKOLNY LUDOWY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „KRAKOWIAK"
Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiak"
TAŃCE GÓRALI ŻYWIECKICH (8:00 min)
Choreografia: Anna Gryszun

3. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „RACŁAWICE"
Katolicki Dom Kultury "Arka"
NA KRAKOWSKIM RYNKU (7:00 min)
Choreografia: Jolanta Warchoł, Karolina Kotwica

4. DZIECIĘCY ZESPÓŁ REGIONALNY „MALI MYSTKOWIANIE"
Dom Ludowy w Mystkowie
PIEŚNI I TAŃCE LACHÓW SĄDECKICH (7:30 min)
Choreografia: Patryk Rutkowski

5. ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO „MAŁE BANDANKI"
Ustrzyki Dolne
SUITA TAŃCÓW LUBELSKICH (6:00 min)
Choreografia: Tomasz Rożek

6. REGIONALNY ZESPÓŁ „DOLINA SŁOMKI" ZE STRONIA
Stowarzyszenie "Ratujmy Tradycje"
WIĄZANKA TAŃCÓW LACHOWSKICH (15:00 min)
Choreografia: Elżbieta Sroka

7. ZESPÓŁ REGIONALNY „MAŁE ROŻNOWIOKI"
Wiejski Dom Kultury w Rożnowie
SUITA TAŃCÓW POGÓRZAŃSKICH OD LIPNICY (10:00 min)
Choreografia: Beata Grzegorzek

8. MIĘDZYSZKOLNY LUDOWY ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „KRAKOWIAK"
Międzyszkolny Ludowy Zespół Pieśni i Tańca "Krakowiak"
KRAKOWIAK (5:00 min)
Choreografia: Rafał Ślęczka

9. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „LESIAKI"
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie
ZABAWY I TAŃCE LASOWIACKIE NA KLEPISKU (15:00 min)
Choreografia: Krystyna Mazurkiewicz

10. MALI TONIECNICI
Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Targu z siedzibą w Łopusznej
SPISKIE CARDASIE (15:00 min)
Choreografia: Maria Wnęk

11. DZIECIĘCY ZESPÓŁ REGIONALNY "MALI MYSTKOWIANIE"
Dom Ludowy w Mystkowie
PIEŚNI I TAŃCE KRAKOWIAKÓW WSCHODNICH (7:30 min)
Choreografia: Patryk Rutkowski

12. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "MALI LIPNICZANIE"
Centrum Kultury w Korzennej
(:00 min)
Choreografia: Maria Jaworecka


 KATEGORIA WIEKOWA 13-18

 

1. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "MARKUSY"
Centrum Kultury Gminy Markowa
KRAKOWIAK (4:00 min)
Choreografia: Urszula Opałka

2. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "HANKA"
Miejsko-Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolski
TAŃCE LUBELSKIE (7:00 min)
Choreografia: Edyta Śliwa

3. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "NOWA HUTA"
Stowarzyszenie Byłych Członków Zespołu Pieśni i Tańca "Nowa Huta"
PIEŚNI I TAŃCE KRAKOWIAKÓW WSCHODNICH (8:00 min)
Choreografia: Anatol Kocyłowski

4. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "MALI RZESZOWIACY"
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
SUITA TAŃCÓW ZIEMI RZESZOWSKIEJ (9:28 min)
Choreografia: Mariusz Bożek

5. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "LAJKONIK" Z BUD GŁOGOWSKICH
Miejsko-Gminny Dom Kultury im. Franciszka Kotuli w Głogowie Małopolski
KRAKOWIAK (4:30 min)
Choreografia: Anna Sobotowska

6. DZIECIĘCO-MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY  "PIECUCHY" Z NAWOJOWEJ
Gminny Ośrodek Kultury w Nawojowej
TEROZ SIĘ ZABOWMY (15:00 min)
Choreografia: Monika Bulińska

7. ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO "BANDANKI"
Ustrzyki Dolne
KRAKOWIAK (4:30 min)
Choreografia: Tomasz Rożek

8. ZESPÓŁ TAŃCA LUDOWEGO "SANOK"
Sanocki Dom Kultury
TAŃCE RZESZOWSKIE (10:00 min)
Choreografia: Jan Podkul

9. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "MALI LIPNICZANIE"
Centrum Kultury w Korzennej
(:00 min)
Choreografia: Maria Jaworecka

10. "MŁODY JAWOR" Z KREMPACH
Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Targu z siedzibą w Łopusznej
SŁONECKO SIE NIZY (14:00 min)
Choreografia: Maria Wnęk

11. ZESPÓŁ REGIONALNY "MAŁE ROŻNOWIOKI"
Wiejski Dom Kultury w Rożnowie
SUITA TAŃCÓW LACHOWSKICH (14:00 min)
Choreografia: Beata Grzegorzek

12. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "NOSOWIANKI"
Zgłobień-Dom Ludowy
KRAKOWIAK (4:53 min)
Choreografia: Karolina Majdan

13. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "LESIAKI"
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Raniżowie
SUITA TAŃCÓW PRZEWORSKICH (15:00 min)
Choreografia: Krystyna Mazurkiewicz

14. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "MARKUSY"
Centrum Kultury Gminy Markowa
TAŃCE I PIEŚNI GÓRALI ORAWSKICH (9:00 min)
Choreografia: Urszula Opałka

15. ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA "MALI RZESZOWIACY"
Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu
KRAKOWIAK (5:21 min)
Choreografia: Mariusz Bożek

 

Galeria zdjęć