Ponad 12 tysięcy złotych udało się zebrać organizatorom koncertu „Anioły są takie ciche - dzielimy się swoim talentem pomagając innym”, który odbył się 15 lutego w Domu Kultury „Mors”. Gwiazdą tegorocznej edycji imprezy był zespół "Akurat".

Kwota, na którą złożył się dochód ze sprzedanych biletów oraz wsparcie sponsorów, zostanie przekazana na rzecz dzieci chorych na mukowiscydozę - Kamili Bonar oraz Marysi i Krzysia Jakiełek. Podziękowania dla darczyńców, patronów i ludzi zaangażowanych w organizację koncertu wręczyli Marta Czekaj, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. Jana Twardowskiego w Dębicy oraz Dawid Pikor, kierownik DK "Mors".

Licznie zgromadzona publiczność, uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu dębickiego, szczelnie wypełniła salę widowiskową domu kultury. Zanim jednak na scenie pojawiła się wyczekiwana gwiazda koncertu wystąpili młodsi wykonawcy, uczniowie szkół naszego powiatu: Sara Drozd, Klaudia Chmura, Natalia Kopek, Wiktoria Gawlik (wokal, gitara), Szymon Ziaja, Alicja Deszcz (pianino), Magdalena Stachnik (pianino), oraz zespoły „Engamber” i „Why Not”.

Imprezę zwieńczył wypełniony pozytywną energią koncert grupy "Akurat", cenionej za widowiskowe show, a także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. Zespół zagrał w składzie: Piotr Wróbel – gitara, wokal, Wojciech Żółty – gitara, wokal, Eugeniusz Kubat – gitara basowa, trąbka, Michał Sosna – saksofon, klarnet, elektronika, śpiew, Mikołaj Stachura – perkusja, elektronika, Dawid Broszczakowski, instrumenty klawiszowe, trabka elektronika.

Organizatorami koncertu są II Liceum Ogólnokształcące im. Ks. Jana Twardowskiego oraz Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy. Patronat honorowy objęli Mariusz Szewczyk, burmistrz miasta i Andrzej Reguła, starosta powiatu dębickiego.

fot. Łukasz Pas