Zapraszamy Państwa do rzeszowskiej Szajna Galerii na spektakl, który powstał na podstawie „Pieśni o zamordowanym żydowskim narodzie” Icchaka Kacenelsona w przekładzie Jerzego Ficowskiego.

Przedstawienie „Dzieci Hioba. Wiek XX” poświęcone jest pamięci milionów pomordowanych w czasie Holocaustu, a także wszystkich cierpiących i nieszczęśliwych, na których spadają ciosy losu i przeznaczenia. Nie jest to kolejna historia o tragicznych losach Żydów lecz wyznanie autentycznej ofiary Holocaustu. Przywrócona do życia, własnymi ustami opowie swoje losy. Wciągnie do getta, zaprosi w podróż bydlęcym wagonem oraz zwabi do baraków Auschwitz.

Twórcy podają w wątpliwość, czy zakład o Hioba zawarty między Bogiem a Szatanem tysiące lat temu, został rozwiązany i czy przypadkiem nie dotyczy w dalszym ciągu nas wszystkich…

Widowisko jest wyrazem szacunku dla tych, którzy poświęcali swoje życie, ratując innych w czasach terroru i szalejącej nienawiści. Spektakl z muzyką na żywo, tworzy wstrząsającą pieśń - dokument, pieśń – testament, pieśń – pożegnanie narodu.

Spektakl zostanie wystawiony 05.03.2017r. (niedziela) o godzinie: 17.00 - Szajna Galeria w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie.

Czas trwania: 85 min

Cena biletu: 25 zł

Kwotę za bilet należy wpłacić w nieprzekraczalnym terminie do 27 lutego przelewem na konto:
Nr konta: 63 1240 1792 1111 0010 6305 7510
Miejski Ośrodek Kultury w Dębicy, ul. Sportowa 28.
bądź osobiście w DK „Śnieżka”, DKiK „Kosmos” lub DK „Mors” – pokój nr 35.

Nieuregulowanie płatności w terminie, będzie jednoznaczne z anulowaniem rezerwacji.

* Chęć udziału w tym wydarzeniu jest równoznaczna ze wspólnym wyjazdem (zbiórka zaplanowana jest na godzinę 15.15, miejsce spotkania to tradycyjnie Plac Solidarności, koszt transportu zostanie podany w późniejszym terminie, jest on uzależniony od liczby chętnych osób na wyjazd).

* * Przed wpłatą uprzejmie prosimy o kontakt i upewnienie się, iż jest taka możliwość, gdyż ilość miejsc jest ściśle ograniczona.

Zapisy mailowo, bądź telefonicznie: Aneta Wiater e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. (14) 680 93 62.

Serdecznie zapraszamy!